Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most vagyok 10.-es és elkéne...

Most vagyok 10.-es és elkéne dönteni, hogy miből megyek emeltre de nincs biztos döntés mit javasoltok? Van magyarországon ilyen nyomozói munka mit Amerikába pl?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:

"Van Magyarországon ilyen nyomozói munka mit Amerikába pl?"


Van. Nyomozói, helyszínelői munka is, de nem olyan, mint amit az amerikai filmekben látsz, sőt az ottani igazi munka sem teljesen olyan.


Ha ez az álmod, akkor valami rendvédelmi iskolába kellene tovább tanulnod, de konkrétumokat erről nem tudok. Arra majd jelentkezik más, vagy használod a Google-t.

2021. okt. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel említetted a nyomozást, szerintem érdemes olyan tárgy(ak)ból fakultációra menned, amit elfogadnak a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karra való jelentkezésnél.

[link]

Az egy évvel ezelőtti felvételi tájékoztató alapján látszik, hogy a magyar, a történelem és a matematika közül érdemes választanod. (Az első kettőt mindegyik szaknál elfogadják, de a matekot csak néhánynál)

A 7. lábjegyzetben ez áll:

"A jelentkezés feltétele az Európai Unióban hivatalos nyelvek egyikéből vagy ukrán, szerb, beás, lovári, orosz, illetve kínai nyelvből államilag elismert, B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga vagy ezzel egyenértékű okirat."

[link] #lab_843_A1172

Tehát érdemes nyelvből is fakultációra járnod, ha nincsen nyelvvizsgád és nem tudsz rá más módon felkészülni.

Továbbá a fizikai alkalmassági vizsga miatt érdemes megfontolni a testnevelés fakultációt is. Igaz, hogy nem fogadják el a tárgyat, de nagyon hasznos a felkészüléshez (és ez lehetne az 5.,választható érettségid)

Tehát én a magyar/matek/történelem és nyelv/testnevelés fakultáció párosítást ajánlom neked. (egy az első 3 és a második 2 közül, például matek-nyelv vagy történelem-testnevelés)

Sok sikert!

2021. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!