Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire rossz döntés...

Tényleg ennyire rossz döntés lenne?

Figyelt kérdés

Három éve Angliába költöztem hogy itt tanulhassak (harmadéves vagyok az egészségügyi főiskolán), de egyszerűen nem érzem itt jól magam. A kulturális és világnézeti különbségeink miatt nem igazán sikerült barátokat szereznem, és sok más tényező is elgondolkodtat a hazaköltözés lehetőségén. Hosszú lenne elmagyarázni de ez egy másik világ aminek én nem tudok igazán a részese lenni.

A családom szerint maradnom kéne, mert jobbak a lehetőségek, stb. Igen, itt magasabbak a bérek (viszont a kiadások is), de azt hiszem ez nem sokat ér ha nem tudom itt jól érezni magam. Valóban rossz döntés elhagyni Angliát meg az anyagi jó(jobb)létet csupán az érzelmi háttér miatt? Persze, jó közérzetből nem tudok majd kenyeret venni, de úgy érzem szívesebben dolgoznék otthon minimálbérért, mint hogy itt töltsem az időt és úgymond vesztegessek el éveket, amiket már soha sem fogok visszakapni.



2017. aug. 16. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha ennyire rosszul érzed magad odakint, akkor gyere haza.

Teljesen fölösleges odakint élned jómódban, ha közben nem élvezed a környezeted.

De ha a pénz miatt aggódsz akkor akár költözhetnél Ausztriába is. Közelebb van, sok magyar van ott is, és a fizetések se rosszak.

2017. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

> mert jobbak a lehetőségek,


Igen, itt az a kérdés, hogy jobbak a lehetőségek, de mire? Arra, hogy anyagi nehézségek nélkül, neadjisten jómódúan élj? Arra lehet, hogy jobbak a lehetőségeid. De látni kell az érem másik oldalát, itthon is vannak lehetőségek. Lehet, hogy küzdelmesebb, időigényesebb, de itthon is lehet boldogulni, ha valaki tanul, beszél egy nyelvet, ért valamihez. Illetve az igényeken is lehet faragni. Én például teljesen elégedett vagyok az anyagi helyzetemmel. Ebben részben szerepet játszik az is, hogy jobban keresek, mint régebben, de részben az is, hogy régebben kénytelen voltam néha nélkülözni, ezért az igényeim is alacsonyabbak.


Vagy arra jobbak a lehetőségei, hogy érzelmileg kiegyensúlyozott legyél, legyen egy társad, legyenek barátaid, legyen közösségi életed? Arra valószínű, hogy itthon jobbak a lehetőségeid. De megint látni kell az érem másik oldalát, ez Angliában sem lehetetlen, csak lehet, hogy többet kell keresni azt a társaságot, azt a közeget, akikkel jól érzed magad. Ott is élnek magyarok szép számmal, szép számmal olyanok is, akikkel közös a kulturális, világnézeti értékrended.


Meg ez két lehetőség csak, emellett vannak további lehetőségek is. Lásd az első választ, Ausztria is lehet jó választás. Persze lehet, hogy nem beszélsz németül, de ezt is meg lehet tanulni.


Mi lennél inkább? Egy magányos gazdag, vagy egy néha nélkülöző társasági ember? Hogy számodra melyik fontosabb, melyik milyen súllyal esik latba, azt egyedül te tudod megmondani, nem mi. Mérlegelj. Én a magam részéről az utóbbit választanám, de az én vagyok. Bár ez egyébként hamis dilemma, hiszen miért ne lehetnél jómódú úgy, hogy kielégítő társasági életet élsz? A kettő nem zárja ki egymást.


Illetve nem csak ez a kérdés. Én például majd két évtizedes néptáncos múlttal eléggé beágyazódtam a magyar kultúra azon szeletébe, ami sajátosan magyar. Európában elmosódnak kicsit a kulturális különbségek, ma egy átlagos európai szinte ugyanazt a munkát végzi, ugyanazokat a filmeket nézi, lassan ugyanazt az ételt eszi, ugyanúgy öltözködik, mint a többi. Vannak persze még kulturális különbségek, de egyre kevésbé markánsak, vagy csak egy szubkultúrában erősek. Én nem tudnék egy olyan helyen élni, ahol el kellene magyaráznom, hogy mit is dúdolok, mikor a magyar népmesék dallamát dúdolom. Vagy nem tudnék olyan helyen élni, ahol egy „Miért nem Hufnágel Pistihez mentem feleségül” poént nem tudnék elsütni. Bár ennek az éremnek is van egy másik oldala. Ahogy írtam már, Angliában is sok magyar él, bizonyára ott is lehetne egy táncházat találni, vagy magyarokkal közösséget kialakítani.

2017. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Rengeteget segítettek abban hogy objektíven lássam a dolgokat.
2017. aug. 16. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!