Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy nagyon szorongos gyerek...

Egy nagyon szorongos gyerek hogy irja meg a felvetelit?

Figyelt kérdés

A gyermekem nagyon jol teljesit, sokat gyakorolunk stb. Viszont annyira szorong, hogy eleg sok felmeronel a “vizsgadrukk” miatt hasmenese lesz.

Ezert egy kicsit aggodok, hogy mivan ha felveteli alatt a tulzott izgulas miatt esetleg ki kell mennie.

Igy eselyes, hogy tok jol megirna de ezmiatt nem fogjak felvenni egy jo suliba?

/Jàr pszichologushoz, de akkor is fenn all ennek a veszelye/



2021. okt. 12. 14:20
 1/10 anonim válasza:
97%
Nem hiszem, hogy az ha felvételi közben kimegy a mosdóba, bármit is befolyásol. Én érettségi alatt is ötpercenként járkáltam ki emiatt és nem volt semmi :D sajnos a jó tanulók általában stresszesek, biztos nem ő lesz az egyetlen akivel ez előfordul
2021. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huu most megnyugtattal!
2021. okt. 12. 15:23
 3/10 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd békén a gyakorlással.
2021. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
0 tanulással vettek fel az egy jó Gimibe viszonylag sok pontot szereztem. nem kell agódni.
2021. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem hagyom beken a gyakorlassal mert o is szeretne gyakorolni, tanulni. O valasztja ki a sulikat is szoval semmi nincs raeroltetve
2021. okt. 12. 15:54
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Aha, első, csak az érettségi 3 óra, amibe belefér.

A középiskolai felvételi meg 60 perc, ami akkor is szűkös, ha nem mászkál.


Kérdező, ha stresszel miatta, akkor nem hiszem, hogy olyan élvezettel tanul és gyakorol. Minél többet foglalkozik vele most, annál inkább stresszes lesz, mert nem tud elvonatkoztatni attól, hogy ennek tétje van.

Én lassan 20 éve tanítok kisgimiseket, minden évben többségben vannak a felvettek között, akik pl nem jártak előkészítőre. Mert nincs bennük teljesítménykényszer, nem lepi meg őket egy-egy feladat.

Akik begyakorolnak otthon típusfeladatokat, általában rosszabb teljesítményt nyújtanak, mert elég nekik egy kicsit más megfogalmazás, és máris kétségbe esnek, leblokkolnak.

Olvasson, fejtsen neki való rejtvényeket, találjn ki maga is rejtvényeket, írjon naplót, találjon ki adott témáról rövid történeteket. Hasznosabb.


Ha bejössz egy írásbeli napján, a sírva kijövőkről mind azt mondja a szülő, hogy pedig annyit gyakorolt...

2021. okt. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

Fogadd meg a 6. tanácsát, mert nagyon igaza van.

Az, hogy ennyire stresszes az nem magától alakul ki. A szülő az, aki ilyenné teszi.

2021. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ertem. Nem a felveteli/ tanulas miatt izgul hanem mas miatt. De nem szeretnem kifejteni. Viszont sajnos igy mutatkozik meg, hogy ilyen helyzetekben jon elo.
2021. okt. 12. 16:26
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem 60 perc a középiskolai, hanem 45 :)
2021. okt. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nem hiszem hogy a stressz miatt kéne lemondania a jó gimiről, tanulni lehet élvezettel, amiatt stresszel, hogy értékelni fogják egy egytől ötig tartó skálán. A stressz meg rohadtul nem úgy működik, én gyenge helyen és erős gimiben is ugyanúgy stresszeltem, mert a számonkérés szituációja mindenhol ugyanaz a stresszhelyzet, hiába értékelik ki máshogy a dolgozatot például.
2021. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!