Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent a NEPTUN-ban a...

Mit jelent a NEPTUN-ban a gyűjtőszámla?

Figyelt kérdés
Hogyan kell azt csinálni, vagy honnan kell igényelni, hogyan utalhatok rá pénzt és egyáltalán mit jelent a gyűjtőszámla? Van leírás, de az igen bonyolult és nem is tér ki a jelentőségére, csak, annyi van róla, hogy ha utalok pénzt az meglátszik a gyűjtőszámlámon is. Segítsetek légyszi, mert nagyon nem értem még ezt a NEPTUN-os dolgot!:S
2010. szept. 2. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A gyűjtőszámla egy bankszámla, ahová pénzt tudsz utalni. Ezt a pénzt tudod a Neptunon belüli ügyleteidhez (különeljárási díj, kollégiumi díj, IV-díj fizetése) felhasználni. Tehát lényegében olyan, mintha a saját bankszámlád lenne, amiről kifizetsz ezt-azt, csak az erre befizetett összeget kizárólag a tanulmányi rendszerben használhatod fel.

Igényelni nem kell, van az anélkül is. Hogy hogyan kell rá utalni, azt az egyetem határozza meg, nincsenek rá általános szabályok. Annyiban megegyezik, hogy van egy számlaszám, oda kell elküldeni a gyűjtőszámlára szánt pénzt és a megjegyzés rovatba kell beírni a nevedet, illetve a Neptun-kódodat. Hogy ezt pontosan hogyan kell megtenni, az változik mindenütt, attól függően, milyen rendszer kezeli a gyűjtőszámlákat. Ez utóbbi különösen fontos, mert ha nem jól írod a Neptun-kódodat, akkor nem érkezik meg a gyűjtőszámládra a pénz, hiszen nem tudják, hogy te fizetted be.

Miután megtörtént az átutalás, nem fog azonnal megjelenni az összeg a gyűjtőszámládon. Egyrészt kell egy kis idő, mire "odaér" a központi számlára, másrészt ahhoz is kell idő, mire a központi számlát kezelő rendszer azonosít és jóváírja neked az összeget. 2-3 munkanapot érdemes számolni az átutalásra.

2010. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, tehát lényege az, hogy a bankszámlámról utalok rá valamennyi pénzt, amit csak a Neptunon belül tudok felhasználni vizsgák, meg ilyen iskolai dolgok befizetésére. Számlaszámot(amire a pénzt utalom) gondolom a suli biztosít nekem.

De egyébként van értelme? Miért nem lehet simán a bankon keresztül utalni?

És mi van akkor ha többet teszek rá, mint amit felhasználok róla? Vissza lehet igényelni?

2010. szept. 2. 14:20
 3/4 anonim ***** válasza:
igen ez csak ilyen virtuális számla, csak iskolai dolgokat fizethetsz vele. koleszdíj, vizsgadíj... és mindent ezen is KELL fizetni4 szóval nincs olyan, hogy kp-be odaadod valakinek a 15 ezret koleszdíjként. csak ezen a gyűjtőszámlán keresztül tehetsz mindent. figyelj rá, hogy mindig legyen rajta kis zsé, bármikor beüthet valami váratlan fizetnivaló és mikor ráutalsz, sokszor egy hétnél is tovább tart míg megjelenik. ezt szerintem direkt csinálják, hogy lehúzhassák az elsősöket a sok késedelmi díjjal. szemét egy világ ez... :-)
2010. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
okés! köszönöm a válaszokat!:)
2010. szept. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!