Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatírásnál a konzulen...

Szakdolgozatírásnál a konzulens ellenőrzi rendszeresen, hogy nem plagizál a hallgató? Kifejtem lenn.

Figyelt kérdés

NEM azért kérdezem mert plagizálni akarok:D


Épp ellenkezőleg. Írom a szakdogát, a fele durván megvan, igyekszem mindent a lehető legmegfelelőbben lehivatkozni. Viszont aggaszt picit, hogy lehet van benne 1-2 gondolat amit nem hivatkoztam le megfelelően, mert mondjuk arra nem gondoltam hogy azt is kéne vagy ilyesmi. Nyilván olyannál ami nem teljesen egy könyvből vett gondolat hanem felig-meddig.


Ezt ellenőrzi rendszeresen a konzulens? Ezt így mégsem merem tőle megkérdezni, hogy ellenőriz-e rendesen😅



2021. okt. 15. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ilyesmit nem ellenőrzött. Viszont nem tudom, milyen szakdolgozatot írsz. Én műszaki területen írtam.

Állnia kellett egy szakirodalmi feldolgozásból, majd egy gyakorlati részből. A gyakorlati rész tejes mértékben saját munka, ott hivatkozás csak 1-2 hivatalos táblázatnál volt.

Az irodalmi részben meg mindent be kellett hivatkozni, minden egység végén, ami ugyanabból a forrásból származott.

2021. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Közgazdasági témában, a felépítés hasonló. Igyekeztem mindenhol megcsinálni, de félek hogy valakin átsiklok.
2021. okt. 15. 21:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A plagizálást plágiumkereső szoftverrel vizsgálják. Nincs olyan konzulens, aki az egész szakirodalmat ismerné, és tételesen át is nézné, hogy mit honnan írtál bele, illetve mi miben található meg.

Így is lehet, hogy pár százalékot ki fog dobni nálad is a szoftver, de ez természetes. Ha szépen le van hivatkozva minden, akkor aggodalomra semmi ok.

2021. okt. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így gondoltam, hogy vajon ők megnézik-e valami szoftverrel.
2021. okt. 16. 11:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokásuk, de nem is feladatuk. Ők szakmailag segít(het)nek, de maga a szakdolgozat az a te önálló munkád.

A plágium eredményét a vizsgálat után tudja meg a konzulens és te is.

2021. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal nem szokta nézni a konzulens. Elvileg a záróvizsga-bizottság nézhetné. Ahova én jártam (BME) nem foglalkoztak ezzel, de le kellett adni elektronikus formában is, nem csak papíron, hogy a lehetőség meglegyen a gyors plágiumellenőrzésre. Egyébként megnyugtatásképpen: a szó szerinti idézettel lehet bebukni, azt le is kell hivatkozni pontosan. Az, hogy te valamilyen szakirodalmi forrást elolvastál-e, és vettél-e onnan át gondolatokat, vagy az a te saját, korábbi ismereted volt, kb lehetetlen bebizonyítani. Én mindkét szakdolgozatomban azt hivatkoztam le a néhány szó szerinti idézeten kívül, ahonnan ábrát, összefüggést, számadatot vagy speciális, szakmában jártas emberek számára sem közismert információt vettem át. Hivatalosan így is szól egyébként az előírás, hogy azt kell hivatkozni, ami a szakterület művelői között nem számít általánosan ismert tudásanyagnak.
2021. okt. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A szó szerinti idézetek levannak fixen. Azzal nem hiszem hogy lessz baj, arra nagyon figyeltem.
2021. okt. 16. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!