Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire aggódjak, ha osztatla...

Mennyire aggódjak, ha osztatlan képzésen tanulok és még nincs olyan téma, amiről szívesen szakdolgoznék majd?

Figyelt kérdés

Negyedik évemben vagyok épp, még bő másfél év van hátra, de már kezdek kicsit izgulni a szakdolgozat miatt. Tanulom, amit tanulok, de igazából nem volt még olyan dolog, ami úgy igazán megdobogtatta a szívem. Elsős-másodikos tárgyak jobban tetszettek, mint a mostaniak, kicsit most el is vagyok bizonytalanodva, hogy tényleg tetszik-e nekem ez az egész, de már elvégzem, ha ennyi időt-energiát beleraktam. Valószínűleg túl is aggódom már a dolgokat és ha elkezdenék valahol dolgozni már, megnyugodnék, hogy nincs itt nagy baj.

Nade. Ha úgy igazán nincs olyan terület, ami különösen érdekel, nincs kedvem az órákon túl informálódni a dolgokról, nem csinálok igazából semmi pluszt, akkor ez mennyire baj? Lehetséges, hogy jövőre megfordul a világ és találok valami témát, ami szívem csücske lesz? Vagy majd tesznek ki témajavaslatokat és abból válasszam majd, ami a leginkább passzol hozzám? Eléggé önbizalomhiányos, szorongó és introvertált vagyok, úgyhogy teljesen rá tudok görcsölni feleslegesen ilyen dolgokra.



2021. okt. 21. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon. Remegj. Rettegj. Véged van.
2021. okt. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na kösz...
2021. okt. 21. 20:34
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Neked annyi. Pá. Vége. Csá.
2021. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Nem olvastam végig de szerintem túlaggódod.


Kezdj el témaköröket nézegetni amik adottnak és hogy mi érdekel. Ne hagyd az utolsó pillanatra.


Én elég rosszul informált voltam és durván olyan 2 óra alatt raktam össze a leszűkített témát, szeptemberben, úgy hogy nov elején kell leadnom (bsc szak).


Szerencsére elég jól megy, lassan be is fejezem, érdekel a témám. De nem ajánlom hogy így járj. Nezz utána minden határidőnek, hogyan kell felépíteni egy szakdolgozatot, stb.


Szóvál témát kerehetsz. Beszélhetsz tanárokkal is. Ne izgulj mert nem kell. Csak ne hagyd az utolsó pillanatra mint én:D

2021. okt. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan csak 7 féléves BA, de nálunk is szinte mindenki a címbejelentő előtt nem sokkal találta ki a témát. És itt még előre meghírdetett témák se voltak, a semmiből kellett kitalálni valamit és felkérni egy tanárt konzulensnek. Nem azt mondom ezzel, hogy mindent hagyj az utolsó pillanatra, de nem kell aggódni, hogy még nem fogott meg annyira egy téma se, majd kialakul :)
2021. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi gond, ne aggódj. Félidei krízis :). Lendülj át ezen, próbálj meg (legalább jövő nyáron) dolgozni a szakmában, hogy jobban megismerd az egyetem utáni világot, és egy kis perspektívát kapj. A fő kérdés úgyis az, hogy tudsz-e majd szívesen dolgozni ezzel a végzettséggel (akár csak kapcsolódó területen), mert az az, amit évekig csinálsz majd. A diplomamunka jó, ha személyes kötődésű téma, amit a saját érdeklődési köröd motivál, de valójában el lehet végezni azt is ugyanúgy, mint bármelyik kötelező előre kiadott egyetemi feladatot. Egy leszel a sok közül, rajtad kívül senkinek nem fog számítani mi a témád.

Milyen szakon vagy egyébként?

2021. okt. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, most egy csöppet megnyugodtam
2021. okt. 23. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!