Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatásban várható az...

Felsőoktatásban várható az online oktatás/vizsga újbóli elrendelése?

Figyelt kérdés
A fertőzöttek száma az oltottság ellenére is magas. Akkora, mint tavaly ilyenkor volt kb. Sok egyetem már eleve online vizsgával tervez, de sok egyetem meg ragaszkodik a személyes jelenléthez. Részben dacból, mert a tanárok egy részének semmi nem számít, csak, hogy ne lehessen puskázni véletlenül sem, (mintha amúgy nem lehetne olyan online vizsgát szervezni, hogy ne lehessen könnyen puskázni). Kicsit logikátlannak érzem az egészet. Tavaly ilyenkor a komolyabb egyetemek is eleve online oktatást és vizsgát hirdettek, még akkor is, amikor kevesebb volt a fertőzött, mint most. Most meg kötik az ebet a karóhoz. Mindenáron ragaszkodnak a jelenléthez. Semmi korlátozás sehol, csak a kötelező maszkviselés, ami nagyjából semmit nem ér sokak szerint. Kicsit érdekes. Most hirtelen mindent lehet, mindent szabad, pedig a helyzet sok szakértő szerint ennél rosszabb lesz az elkövetkező hetekben. Ennyire sz.rik az egyetem az egészségre? Fontosabb a maradi jelenléti szivatás? Nyugodtan meg lehetne online szervezni egy vizsgát. Nekünk tavaly is esélytelen volt puskázni, mert olyan időkorlát volt és olyan feladattípusok, hogy semmi esély nem is lett volna puskázni. Miért ragaszkodnak ennyire a személyes vizsgáztatáshoz? Mikor döntenek már végre felelősségteljesen, egót háttérbe szorítva, közös érdekeket szem előtt tartva? Eleve utazás végett is jobb az online. NEm szívesen utazik senki tömegközlekedésen a legnagyobb járvány idején. Jó lenne már a XXI. században élni.

2021. okt. 24. 15:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is kijelentették, hogy be kell járnunk, ha beled*glnk is. (Majdnem így, szó szerint.) Még az előadások egy része is katalógusos, mert a "mi érdekünk" (miközben csak felolvassák a diasort). A "gyakorlatokról" nem is beszélve, amik szintén nyugodtan mehetnének online, mert semmilyen manuális készség fejlesztését nem célozzák, csak ülünk köpenyben és nézzük a diasort:(

A vicc az, hogy közben az összes vizsga online van, mert persze, kényelmesebb, ha nem a tanároknak kell kijavítani.

A "járványügyi intézkedések" kimerülnek abban, hogy nem szerelték le a fertőtlenítő adagolókat, amiket tavaly kitettek, sőt, fel is töltik őket. De se maszk nem kell se semmi (hivatalosan kell oltás, de a kutya nem ellenőrzi). Közben meg az előadó és a diákok egy része is rendre köhög...

Nagyon unom már.

Inkább fordítva csinálnám: online szorgalmi időszak és jelenléti vizsga, annak több értelme lenne, mint ennek a komédiának...

2021. okt. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
1-es vagyok: amúgy úgy gondolom, hogy vagy bezárunk halottak napja körül vagy végigmegyünk, hacsak nem szaladnak el exponenciálisan a kórházi esetszámok.
2021. okt. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem valószínű. Amúgy lehet, hogy magasnak tűnik az oltottak száma, de sokan nem kérték a második oltást, illetve az oltás sem véd 100%ban(a nyugati sem) inkább annak az esélyét csökkenti, hogy súlyos legyen. A világnak működnie kell ameddig lehet. Ha a sulik zárnak azt jelenti, hogy előtte már minden zárt. Pizzázó, kávézó stb szóval egy csomó ember bukta a munkáját.
2021. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Te azt hiszed, az egyetem erről önállóan dönthet? Majd akkor lesz online oktatás, ha a kormány azt mondja. Előző évben sem az egyetemek döntöttek bárhogyan, hanem amikor naptárilag kb 2 héttel később, de lényegesen rosszabb helyzetben, a kormány döntött, akkor azt végrehajtották.

Az változott tavaly óta, hogy van oltás, ami az egyetemista korosztály számára szabadon hozzáférhető, és a súlyos megbetegedéstől meglehetősen jól véd. Ugyan nálunk pont nem adják ki ezt a statisztikát, de az összes környező országban, ahol meg igen, tökéletesen látszik, hogy a Coviddal kórházba kerülők legnagyobb része (jellemzően 90% körüli aránnyt lehet olvasni) oltatlan, a lélegeztetésre szorulók, elhalálozók között pedig még mutatóban is alig van egyetemista korú fiatal, pláne olyan nem, aki fiatal és oltott.

A katalógusos előadást személy szerint pont baromságnak tartom, viszont akinek nem tetszik, hogy be kell járni órákra, annak tudom ajánlani a levelező képzést. Nehogy már azért szívjon a többség, meg legyen megint távoktatás, mert egyeseknek kényelmesebb, ha nem kell bejárni...

2021. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem viszont pont a felsőoktatás átmeneti zárásával lehetne elérni, hogy más ne zárjon. Az egyetemisták rengeteg emberrel találkoznak, az egyetemekre különböző országokból is jönnek, sokan Romániából, ahol hatalmas a járvány. Nálunk még a vizsgára is kinelentették, hogy jelenléti. Ez nevetséges előre egy ilyen helyzetben. Megértem, sok szaknál tényleg szükséges, de valahol nyugodtan lehetne online is. Azért bevallom, nem vagyok egy félős, se nem lusta meg ilyesmi, de én is jobban örülnék, ha ez a félév online zajlana, majd a tavaszi vizsgaidőszak mehet személyesen ha kifutott a 4. hullám. Minsig a téli időszak a neccesebb egyébként is, a kovid óta meg végképp az.
2021. okt. 24. 15:59
 6/11 A kérdező kommentje:

"Te azt hiszed, az egyetem erről önállóan dönthet?"


Nem azt hiszem, hanem ez így van. Tavaly is az egyetemek jelentették be először az online oktatást, amikor a közoktatás még jelenléti volt. Az egyetemi autonómia mond valamit?


"Az változott tavaly óta, hogy van oltás, ami az egyetemista korosztály számára szabadon hozzáférhető, és a súlyos megbetegedéstől meglehetősen jól véd."


Meg az, hogy a delta varriáns sokkal jobban terjed, és azt mondják, hogy az oltott is fertőzhet, és az oltott is elkaphatja, csak az esélye kisebb. Mellesleg sok egyetemista sincs beoltva.


"viszont akinek nem tetszik, hogy be kell járni órákra, annak tudom ajánlani a levelező képzést"


Pont, hogy levelezőn is megy a szivatás, oda járok. Valamelyik előadásra elvárják, hogy bejárjanak, íratnak katalógust, meg sok kötelező zh van ott is, ami csak személyes, miközben sok egyetemen meg már szeptemberben kinelentették, hogy online. Ennyit a teóriádról, hogy az egyetem nem dönthet. És mi van, ha valaki egy kötelező zh-t betegség miatt nem ír meg? Na ennyit erről. Az egyetem is sz.rik rájuk, erre nem gondoltak, vagy nem érdekli őket.


Elég volt már ezekből az érvekből, hogy biztos a kényelem a fontos. Nem, nem a sz.ros kényelem a fontos, de az egészség előrébb való szerintem, mint pár maradi, őskövület feldogású tanár megrögzött elvei.

2021. okt. 24. 16:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Te azt hiszed, az egyetem erről önállóan dönthet?" - igen, a rektorok most erről saját hatáskörben dönthetnek. Ezért lehet az, hogy bizonyos szakokon most is online vannak, máshol hibriden, pár elmebeteg meg erőlteti a teljes jelenlétet:(
2021. okt. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos önállóan döntenek és valóban a maradi őskövületek nem képesek haladni a korral, majd ha ők kapnák el a betegséget akkor lehet máshogy állnának hozzà. Nálunk megmondták hogy semilyen orvosi igazolás nem elfogadott aki betegség miatt nem jelenik meg az bukik. Egy levelező szakon 130 km utazás oda vissza pénteken ami ugye munkanap!!! Szánalmas és nevetséges ha az ember szeretne valamit elérni, több százezer forintért félévente, és hajlandó munka mellett tanulni szabadidejét feláldozni egy ilyen vírusos időszakban világjárvány közepén amikor még normális vakcina sincs hiszen aki már 4 hónapja kapta kérjen harmadikat, ja de hogy úgy is el lehet kapni és tovább lehet adni hát fantasztikus.....komolyan akkor az elmúlt 1,5 évben minek bohóckodtak az online oktatással jah hogy megbukott a 21. Században az onlinr oktatás azért a világ szégyene hogy egyetemen egy nyelvszakon nem lehet levelezőn online tartani az órákat ahol csak beszélgetés megy, pedig ha valaki nyelvórára "jár" akár a világ másik végén élő nyelvtanártól is vehet órát online..
2021. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"akinek nem tetszik, hogy be kell járni órákra, annak tudom ajánlani a levelező képzést."

4-es, a levelezőn is be kell menni, pénteken és szombaton (vagy ha szerencséd van, csak az egyik nap). Pedig pont az lenne az értelme a levelezős képzésnek, hogy akkor levelezzünk. Online is le lehetne nyomni azt, amit ott reggel 8-tól 5-ig, pár szünettel megszakítva lenyomnak. És igen, sokszor írnak katalógust, mert csak, mert szigor van, de minek. Van olyan óra, ami két alkalommal van megtartva, egyik fele, másik fele. ÉS elvárják, hogy legalább az egyikre menj be, különben nincs aláírás és nincs jegy. Közben meg van olyan csoporttársam, akinek a gyerekének az osztálytársa covidos lett. Most elvileg milyen könnyű lenne akkor behozni szépen a gyerekre ragadt, majd onnan az anyára terjedt vírust egy olyan egyetemi levelezős csoportba, ahová az országból mindenhonnan járnak emberek, majd együtt ül velük 8 óra hosszát egy maratoni előadáson, ami katalógusos, és ott kell lenni, aztán szépen mindenki hazamegy szanaszét az országba, és adja is tovább. Aztán csodálkoznak Békéscsabán, hogy a Marika mitől lett covidos, hát senki se az a környezetében meg nem jár sehova... csak az egyetemre heti egyszer, ahol a soproni Gizikétől megkapta szépen, amíg együtt szívtak a jelenléti oktatás miatt.

2021. nov. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Tavaly a mi egyetemünk jóval a rendelet előtt bezárt, az elsőéveseknek október elejétől, a felsőbbéveseknek szeptembertől online volt minden óra.


És amúgy nekünk legtöbbször levelezőn is kötelező a jelenlét, vezetik a katalógust és aki nincs ott, az megszívja.

2021. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!