Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az elemi függvények ábrázolása...

Az elemi függvények ábrázolása mennyire szükséges az analízis tanulásához?

Figyelt kérdés
Kicsit furán tettem fel a kérdést.Arra lennék kiváncsi,hogy az elemi függvények ábrázolása nagyon fontos a későbbi tanulmányok folyamán?Ezt úgy próbálom leírni,hogy határértéket tudok ezek ismerete nélkúl is rajzolni.Szeretnék eljutni diff. egyenletek megoldásáig,mert villanytan 2-ben lesz hatalmas jelentősége.Az a kérdésem inkább,hogy gyakoroljam ezeket az ábrázolásokat,vagy inkább feküdjek jobban neki a deriválásnak és integrálásnak?

2021. okt. 26. 09:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést,nem határértéket rajzolni,hanem számolni*
2021. okt. 26. 09:36
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az ábrázolásokat azért tanítják, hogy értsed a függvényeket

ha az alapon nincsenek meg, akkor az analízis sem nagyon fog menni

2021. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én hálistennek felvételi előtt találkoztam egy jó könyvvel (Rábai Imre műve), úgyhogy eleget gyakoroltam, mi történik akkor, ha a független változót vagy a függvényt osztom szorzom, hozzáadok, satöbbi. Nem tudnám megmondani, pont melyik tárgy melyik jegyzetének melyik oldalához segített, de jó volt.


Szerintem a kérdés nem kérdés, mindkét témát.

2021. okt. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A függvény diszkusszió (vizsgálat)- tudomásom szerint - fontos része a matematikai analízisnek (kalkulusnak). Ennek pedig az egyik lépése a függvény grafikonjának megadása (amennyiben ez lehetséges). Ezért aztán az elemi függvények grafikonját ismerni kell.
2021. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!