Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehet ilyet egy egyetemi...

Megtehet ilyet egy egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

Az a lényeg röviden hogy van egy tárgy amiből a tanár kitalálta hogy azok akik bejárnak órára azok kapnak jegyet órai munka alapján, viszont akik nem jártak be órára azoknak vizsgázniuk kell az egész féléves tananyagból.


Én pl.: két hónapig kórházban voltam és emiatt sokat kellett hiányoznom, de ígyis vizsgáznum kell az egész féléves anyagból.


Ez így mennyire fair? Azt tegyük hozzá hogy órai munka kimerül abban hogy semmit sem csinálsz.



2021. okt. 27. 09:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Igen, megteheti.
2021. okt. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

#1 értem, tehát végülis hátrányban részesülhetek csak azért mert a tanárnak ilyen kedve van?


Teljesen jó ez a felsőoktatás, szeretem! :)

2021. okt. 27. 10:05
 3/25 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem hátrány. Félre érted.

Alapvetően mindenkinek vizsgázni kellene, de azt megteheti a tanár, hogy azoknak, akik bejárnak/jó beadandót írnak... azoknak megajánlja a jegyet, így nem kell vizsgázni.

Tehát az a normális, ha van vizsga, az hogy nem kell vizsgázni, az előny.


Remélem érted a különbséget.

2021. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

De ők semmit sem csinálta órákon, se beadandó, semmi.


Én azért sz*pok mert beteg voltam és nem tudtam bejárni órákra, pedig szerettem volna...


Tehát míg a többiek akik semmit sem tanultak viszont meg volt a lehetőségük az órák látogatására, kapnak egy 4-est vagy 5-öst, a nagy semmire, addig én szívok és talán kapok majd egy 3-ast...

2021. okt. 27. 10:10
 5/25 anonim ***** válasza:
98%

Ha nem jársz be, akkor honnan tudod, hogy mit csinálnak? Honnan tudod ki mennyire aktív órán?


Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy nem jársz be (teljesen mindegy miért) és vizsgázni sem mész és csak úgy kapsz egy jó jegyet...

2021. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
98%
Olyan is van, ahol megbuksz, ha 3-nál többet hiányzol. Szerintem alapvetően ez teljesen fair, az egy másik kérdés, hogy te így megszívod, anélkül, hogy tehetnél róla, de ez egyéni probléma. Nyilván a sok lustát akarja kiszűrni, akik egész évben leszarják a tárgyat. Remélem hamar jobban leszel!
2021. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Ez nem lustaságról szól, másik csoptársam is beszívta, ő kapott egyéni tanrendet félévre mert dolgozik gyakornokként egy cégnél és nem tudott órára járni.


Egyébként onnan tudom hogy mit csinálnak hogy beszélek a csoporttársaimmal? :D Ők mondták.

2021. okt. 27. 10:16
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
És miért érzed amgad hátrányosan megkülönböztetve? Ha ennyi ideig beteg voltál és órára sem jártál, abból következik, hogy túllépted a 30% megengedett távolmaradást, tehát örülj, hogy egyáltalán elmehetsz vizsgázni és nem buktatnak meg azonnal. Nem a dedóban vagyunk már!
2021. okt. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
#8 Kedves válaszoló, kaptam egyéni tanrendet én is betegség miatt. Tudod mit jelent az, vagy részletezzem?
2021. okt. 27. 10:48
 10/25 anonim ***** válasza:
97%
Akkor meg főképp mit pattogsz.
2021. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!