Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehet ilyet egy egyetemi...

Megtehet ilyet egy egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

Az a lényeg röviden hogy van egy tárgy amiből a tanár kitalálta hogy azok akik bejárnak órára azok kapnak jegyet órai munka alapján, viszont akik nem jártak be órára azoknak vizsgázniuk kell az egész féléves tananyagból.


Én pl.: két hónapig kórházban voltam és emiatt sokat kellett hiányoznom, de ígyis vizsgáznum kell az egész féléves anyagból.


Ez így mennyire fair? Azt tegyük hozzá hogy órai munka kimerül abban hogy semmit sem csinálsz.



2021. okt. 27. 09:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
97%
A betegségedről nyilván nem tehetsz. Viszont (az alapján, amennyit itt megosztottál a helyzetről) ügyetlenül kezelted a dolgot, és szerintem ezt te is érzed. Amikor megkaptad az egyéni tanrendet, az lett volna az első dolgod, hogy megkeresd az összes tanárod, előadd nekik, hogy ezért meg azért sajnos tudsz órákra bejárni, de az egyéni tanrendet figyelembe véve is szeretnél mindent megtenni, hogy tartsd a lépést a félév során, és érdeklődnél, milyen lehetőségeid lennének. Még az elején egész biztosan le lehetett volna zsírozni, hogy írsz beadandókat, csinálsz valami plusz dolgot, vagy egyéb módon rendszeresen számot adsz a haladásodról, és akkor lehet, hogy te is megúsztad volna a vizsgát. Ez nem a tanár hibája, ne haragudj.
2021. okt. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
97%
*sajnos nem tudsz
2021. okt. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
#21 minden tanárommal közöltem és mindegyik tanár együttműködő csak ez az egyetlen tárgy a problémás. Hiába próbáltunk vele beszélni év elején, nem használt.
2021. okt. 27. 14:04
 24/25 A kérdező kommentje:
Na ennyi volt az okoskodás? :D
2021. okt. 27. 15:01
 25/25 anonim ***** válasza:
76%
Hogy érted, hogy beszéltetek vele, de nem használt? Miben állapodtatok meg vele? Ha év eleje óta tudtad, hogy ez lesz a követelmény, akkor miért most siránkozol? Ha meg csak most jelentette be ezt a tanár, az tényleg igazságtalan, de eddig egyáltalán nem derült a kérdésedből és a kommentjeidből, hogy erről lenne van szó pontosan. Legközelebb egyértelműen tedd fel a kérdésed, és akkor nem kell senkinek az "okoskodását" olvasnod, te nagyon okos :)
2021. okt. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!