Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehet ilyet egy egyetemi...

Megtehet ilyet egy egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

Az a lényeg röviden hogy van egy tárgy amiből a tanár kitalálta hogy azok akik bejárnak órára azok kapnak jegyet órai munka alapján, viszont akik nem jártak be órára azoknak vizsgázniuk kell az egész féléves tananyagból.


Én pl.: két hónapig kórházban voltam és emiatt sokat kellett hiányoznom, de ígyis vizsgáznum kell az egész féléves anyagból.


Ez így mennyire fair? Azt tegyük hozzá hogy órai munka kimerül abban hogy semmit sem csinálsz.



2021. okt. 27. 09:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%
És mégis melyik ujjamból szívjam ki, ha nem írtad sehol? Érted, hogy miért vagy kretén vagy részletezzem?
2021. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Kaptam egyéni tanrendet, amivel engedélyezett az órákon való hiányzás. Kaptam a tanszéktől.
2021. okt. 27. 10:52
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Aha szóval mert beteg vagy akkor téged is engedjenek át vagy mi?

Mert tekintve, hogy akik bejártak legalább ennyit megtettek annak érdekében, hogy elsajátítsák a tananyagot. Te mit tettél meg? Írtál esetleg 10 oldalas kis beadandót hogy lássa a tanár, hogy foglalkoztál vele? Esetleg zargattad az órai dolgokkal amiket nem értettél meg magadtól? Milyen alapon kellene neked adnia egy megajánlott jegyet?


Egyébként akkor tudod mit előnyben részesülnek. Legyen. Akkor aki távol marad az órától ő meg nem szankcionálható? Egyik oldalra billenhet a mérleg a másikra meg nem?

Elárulom a legtöbb egyetemen a 3. gyakos hiányzásnál mehet a félévpótlás akár beteg vagy akár nem.

Kicsit gáz ez a vergődés. Fogod magad és megtanulod az anyagot... Amíg más órán ült te addig foglalkozhattál más házival is akár vagy tanulhattál mást. Ez pedig mással szemben kicseszés, hogy míg ő ül elméleten addig te a alkalmanként másfél órával többet tudsz készülni a beadandókra és a ZH-kra.


Nem általános iskola ez... én örülnék a helyedben, hogy egyáltalán félév végén mehetek vizsgázni, ha alig jártam be...

2021. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#13 igen, így is felfogható hogy amíg mások órákon ülnek én addig tanulhatok, ezt is tettem. Egyéni tanrenddel rendelkezem, ami azt jelenti hogy rám nem vonatkoznak a hiányzások, nem vagyok köteles bejárni, ennyit jelent az egyéni tanrend.


Nem bánom, mert megtanulom és menni fog, csak kicsit kellemetlenül éreztem magam emiatt.

2021. okt. 27. 11:05
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb kellemetlenséged az egyetemi pályafutásod során.
2021. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
#15 miért?
2021. okt. 27. 11:53
 17/25 anonim ***** válasza:
98%
Az egyéni tanrend az óra alóli felmentést jelenti. Ha nem jártál órára és a tanár minden más hiányzónak is vizsgát ír elő, akkor igen, vizsgáznod kell. Igazságos ez így.
2021. okt. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
#17 mindenkinek vizsgát ir elő, de csak en vizsgazok, akik bejártak, azok nem.
2021. okt. 27. 12:12
 19/25 anonim ***** válasza:
97%
18. Mert a tanár megajánlja a jegyet, Aki meg akar, vizsgázhat, ha nem fogadja el. Szóval igazságos.
2021. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
26%
Egyáltalán nem tartom fairnek, de sajnos megteheti, a mai rendszerben egy egyetemi tanár szinte bármit megtehet. Engem egyszer megbuktatott egy egyetemi tanár úgy, hogy a tematikában foglalt összes követelményt teljesítettem és minden órán részt is vettem csak szerinte nem fejlődtem eleget a félév során, egy olyan csoporttársam meg ötöst kapott aki be sem járt a legtöbb órára, nem csinálta meg a feladatokat és már önmagában a hiányzás miatt meg kellett volna buktatni, de a tanárnak szimpatikus volt. Nagyon sok ilyen sztorit tudnék mesélni, az egyetem szar.
2021. okt. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!