ELTE IK vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri a programtervező informatikus szakot választani?

2021. okt. 30. 17:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
50%
Up.ide jöttem engem is érdekelne majd.
2021. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
72%

Ha érdekel a programozás, és szeretnél ezen a területen diplomát szerezni, akkor igen.


Voltak nagyon jó tanáraim is, és voltak olyanok is, akiknek már a hozzáállásuk is kritikán aluli volt, nem beszélve az előadásmódjukról.


Elméletorientált az oktatás. Matekos tárgyakon sok definíció, tétel és bizonyítás van, ezek számon is vannak kérve. Eléggé szórótárgyak.

Programozásos tárgyon is vannak ezek, de csak a fontosabbakat kérik. Általában nem ezek miatt csúsznak az emberek.


De ezek a többi egyetemnél is elmondhatóak. Ha van konkrét kérdések, akkor válaszolok rájuk.

2021. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Borzalmas a programozás oktatás
2021. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Vagy BME vagy Óbudai. Eltét verd ki a fejedből, vicc az egész.
2021. okt. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem fontos meghatározni, hogy mivel szeretnél foglalkozni.


Ha nem áll távol tőled a fizika, akkor érdemesebb egy mérnök infós szakot választani egy másik egyetemen.


Ha programozni szeretnél és közöd nincs a fizikához és AKARSZ egy diplomát, akkor érdemes a 'proginf'-re menni. De a matekkal meg kell küzdeni a képzés során az összes egyetmen. De a programtervezős képzések elég gyengék a többi egyetemen is.

2021. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
Idén kezdtem én is. Őszintén szólva még nem tudom eldönteni, hogy szeressem-e vagy utáljam. Vannak jó oldalai (közösség, szervezettség) és vannak borzalmasak is (nyilván a tárgyak, amik nem mennek, vagy rossz az előadó/gyakvez, esetleg csak hülyeség a követelményrendszer). Látok benne potenciált, csak meg kell szokni, hogy ez már messze nem középiskolai szint. (Bár van, amiből még azt se üti meg, na sebaj...) Egy dolog viszont elég bosszantó, a számonkérések formája, pl.: minden órán kis zh (ami még nem lenne annyira vészes, mert legalább motivál a tanulásra) de ami a legnagyobb butaság az a funkcionális programozáson a leckék kezelése, értsd: olyan nincs, hogy akár csak egy leckéből, csak eg, feladatot nem tudsz megoldani, mindnek tökéletesnek kell lennie, különben nem fogadják el azt csumi. Ez a mindent vagy semmit hozzáállás elég erős ellenérzéseket vált ki bennem az egész téma iránt...ez van. Összeségében, azok alapján, amit más egyetemeken lévő barátoktól hallok, lehetne rosszabb is.
2021. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
#2 igazat ír, párom itt végzett januárban, ő összességében szerette, de azért vannak szívatós részei. Nem ritka a csúszás sem.
2021. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Ott kötelező a katalógus minden órán az biztos.
2021. nov. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
#6 jó szervezettség,közösség? Biztos hogy ugyanarról az ELTE-IK ról beszélünk?😃
2021. nov. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
13%
#9., #6 vagyok Nekem ez a tapasztalatom. A tanterv, számonkérési rendszer faék egyszerű (nem tökéletes, de nyomonkövethető), a tanrend szintén. Nem érzem, hogy akkora fejetlenség lenne, mint, amekkorát nálam idősebbek anno előre vetítettek az egyetemmel (unblock az egyetemi léttel, nem konkrétan az ELTE-vel) kapcsolatban. A közösségben lehet csak szerencsém volt és jó csoportba kerültem, de én teljesen jónak tartom.
2021. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!