Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A nemzetközi gazdálkodás vagy...

A nemzetközi gazdálkodás vagy gazdálkodás és menedzsment szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 11.-es, angolból van egy C1-es nyelvvizsgám, németből egyenlőre B2, jövőre tervezem a C1-et. Matek és fizika faktos vagyok. Az a célom, hogy a jövőben közép-, vagy felsővezető legyek. Mindenképpen angol nyelvű képzést szeretnék elvégezni.
2021. okt. 31. 03:27
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Azért ömbizalom az van rendesen. Friss diplomásként valószínűleg nem vezetői pozícióban fogsz kezdeni, egyébként se diplomától függ, hogy kiből lesz vezető. Sokkal inkább függ személyiségtől, karizmától, szakmai tapasztalattól és rátermettségtől függ.


Ha mindenképpen gazdász vonalon szeretnél mozogni, én inkább a pénzügy-számvitelt választanám.

2021. okt. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40%

Kérdező gratulálok a C1-es nyelvvizsgádhoz. Ha matek és fizika faktos vagy, akkor ezek szerint jó vagy matekból es fizikából. Ha viszont ezekből jó vagy, akkor miért mennél olyan szakokra, amelyek 3-4-es tanulóknak van kitalálva? A gazdasági szakok inkább egyfajta szakmai képzések, nem teljes értékű egyetemi szakok. Az sem véletlen, hogy HATALMAS túlképzés van belőlük.


Ha tényleg jó vagy matekból, válassz matekos szakot. Egy rendes matekos egyetemi szak sokkal jobb karrier-lehetőségeket kínál, és nem fogod magad 50 éven át hülyének érezni a munkahelyen.


Nem rossz az 1. hozzászóló által írt pénzügy sem, de amik még ennél is jobbak:

- villamosmérnök

- gépészmérnök

- programtervező informatikus

- informatikus mérnök

- gazdasági informatikus

- matematika alapszak + banki és biztosítási matek mesterszak

- gazdaság- és pénzügymatematikai elemző

- alkalmazott közgazdaságtan

- szociológia + marketing + survey statisztika


Most csak egy pár példát írtam, de ezek a fenti szakosok mind sokkal okosabbak, jobban képzettek lesznek, mint te – és egyszerűen megesznek reggelire, ha ilyen gyengébb gazdasági szakokon landolsz.


Amit az 1. ír az is igaz. Nem kell ennyi vezető, mint amennyi most van, és a vezetőség egy rossz karrier-cél az emberek 95%-a számára. Egyébként a hagyományos vezetői szerepkörök a múlté. Akkor legyél vezető, ha jelenleg is érzed az osztálytársaidon, hogy AKARJÁK, hogy a vezetőjük légy, például osztálykirándulásokon igazodnak hozzád, véleményvezér vagy stb.

2021. okt. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

#1 vagyok, azt hittem, hogy le leszek hurrogva majd, köszönöm. :)


A #2 által ajánlott szakokkal nem lehet mellélőni, ha tényleg jó vagy Kérdező fizikából és matekból, akkor kb. elpazarolnád magad az általad negadott szakokon.


A vezetőségről: sokan a presztizst látják benne, mennyire menőn hangzik, hogy "Kiss Pista, vezető". Valójában kevés az az ember, aki ténylegesen alkalmas is erre a pozícióra, csak sokan nem látják be a túltengő önbizalmuktól.

2021. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

“Azért ömbizalom az van rendesen. Friss diplomásként valószínűleg nem vezetői pozícióban fogsz kezdeni, egyébként se diplomától függ, hogy kiből lesz vezető.”


- Én sem úgy gondoltam, hogy friss diplomásként szeretnék vezető lenni, hanem úgy értettem hosszú távon ez lenne a cél. Egyébként annyi előnyöm van, hogy anyukám egy bankban a felsővezetés tagja. Szerinte bármilyen vezetői pozícióhoz elsősorban közgazdaságtanra van szükség.


“Sokkal inkább függ személyiségtől, karizmától, szakmai tapasztalattól és rátermettségtől függ.“


- Szerintem is igaz, hogy az, hogy valaki milyen vezető, sokmindentől függ, de a végzetség is egy komponense annak a helyzetnek, ahová végül kerül az ember és a célnak annak kellene lennie, hogy a lehető legtöbb komponenst irányítsuk minél jobban abba az irányba, ahová majd kerülni szeretnénk.



“Ha mindenképpen gazdász vonalon szeretnél mozogni, én inkább a pénzügy-számvitelt választanám.“


-Miért?


“Kérdező gratulálok a C1-es nyelvvizsgádhoz. “


- Köszönöm szépen! :)


“Ha matek és fizika faktos vagy, akkor ezek szerint jó vagy matekból es fizikából.“


- Így igaz. De elsősorban matekból.


“Ha viszont ezekből jó vagy, akkor miért mennél olyan szakokra, amelyek 3-4-es tanulóknak van kitalálva?“


- Őszintén szólva a pénz egy elég erős motiváló faktor. Én nem igazán tudok a közgazdaságon (és esetleg az informatikán) kívül olyan szakirányt ahol 2.000.000 fölött lehetne keresni. (Most ezt szintén úgy értem, hogy mire mondjuk 40 leszek.) Nem ez az egyetlen szempont, mert azt is fontosnak tartom, hogy alapvetően szimpatikus legyen a szakirány, de szerintem egy fontos szempont, mivel egyrészt fenn szeretnék tartani egy életstílust, továbbá fontosnak tartom, hogy félre tudjak tenni annyit, hogy ha néhány évig valamiért nem tudok dolgozni akkor sem legyen gond, továbbá ha a jövőben lesznek gyerekeim akkor szerintem nagy nagy felelősség, hogy a lehető legjobb hátteret biztosítsam nekik.


- Továbbá én személy szerint érdekesnek tartom a szakirányt, de ez nyilván szubjektív.


“ A gazdasági szakok inkább egyfajta szakmai képzések, nem teljes értékű egyetemi szakok. Az sem véletlen, hogy HATALMAS túlképzés van belőlük.”


- Ezt kitudnád légyszíves fejteni bővebben?


“ Ha tényleg jó vagy matekból, válassz matekos szakot. Egy rendes matekos egyetemi szak sokkal jobb karrier-lehetőségeket kínál, és nem fogod magad 50 éven át hülyének érezni a munkahelyen”


- Nem csak a közgazdász vonal érdekel, de szeretném eldönteni, hogy ha ebbe az irányba megyek, melyik szakot válasszam. Egyébként nagyon szeretek programozni, így az informatika is esélyes.


“ Amit az 1. ír az is igaz. Nem kell ennyi vezető, mint amennyi most van, és a vezetőség egy rossz karrier-cél az emberek 95%-a számára. Egyébként a hagyományos vezetői szerepkörök a múlté. Akkor legyél vezető, ha jelenleg is érzed az osztálytársaidon, hogy AKARJÁK, hogy a vezetőjük légy, például osztálykirándulásokon igazodnak hozzád, véleményvezér vagy stb.”


- Tavaly megnyertem a diákigazgatóválasztást + dök képviselő vagyok (ez utóbbi mondjuk az érdeklődés hiánya miatt nem számít nagy teljesítménynek). Jövőre pályázni szeretnék dök elnöknkek is. Ez alatt az osztálykirándulásos dolog alatt nem teljesen értem, hogy mire gondolsz.

2021. okt. 31. 10:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, valóban jó, piacképes szakok amiket a 2-es felsorolt, de ha vállalatnál szeretnél közép-felsővezető lenni, akkor ezek nem erre vannak kitalálva. Én a nemzetközi gazdálkodást választanám, erős a nyelvi követelménye és konkrétan a multinacionális vállalatokra van kitalálva. Könnyű vele külföldön is elhelyezkedni ha jól beszéled a nyelveket, viszont önmagában az alapszak nem ér túl sokat. Mindenképp ajánlatos rá egy pénzügy vagy egy erős közgáz mester.
2021. nov. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!