Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen középiskolát kell...

Bencevagyok17 kérdése:

Milyen középiskolát kell elvégeznem, hogy később építészmérnök lehessek?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok.

Átlagom:4,9-5,0

Veszprém közelébe akarok suliba járni.

Milyen középiskolai végzettség kell, hogy építészmérnök lehessek?

Milyen sulit ájánlanátok?



2021. nov. 4. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy milyet végzel. Az egyetemen kell építészmérnökire jelentkezni. Legyenek minél jobbak az év végi eredményeid és az érettségi, kelleni fog egy emelt szintű érettségi a jelentkezéshez, talán addigra a nyelvvizsga is kötelező lesz, és ha ezek megvannak, már csak elég pont kell, hogy felvegyenek.


Persze jelentkezhetsz ez irányú középiskolába is, de ugyanazokat fogod tanulni az egyetemen, mint a többiek.

2021. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az elfelejtettem, hogy mi annak az ágazatnak a neve, amit meg kell jelölni, hogy építészmérnök lehessek?

Köszönöm!

2021. nov. 4. 15:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj olyan gimibe ahol erős a fizika és matek oktatás, esetleg ilyen tagozatra is mehetsz. Ezek fontosak lesznek építészmérnökként.
2021. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A matek és fizika mellé erősen kell a rajztudás is azért, azt meg vagy szakközépben, vagy valami különórán tudod fejleszteni.
2021. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most szeretnél képben lenni, akkor nézd meg pl. BME építészmérnöki szakára a felvételi tájékoztatót.

[link]

2021. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es válaszoló!

A rajzon belül milyen készségeket kell fejleszteni?

2021. nov. 4. 16:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Építészmérnöki rajz alkalmasságin ilyesmiket kell tudni: [link]
2021. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!:)
2021. nov. 4. 17:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Mehetsz szakközépiskolàból is vagy gimiből is. Mondjuk gimiből érkezve valami magán rajzfelkèszìtő biztos, hogy kell a felvételihez. Rajz mellé a matek tudás nem àrt ami gimiben meg általában erősebb lehet. De epìtőipari szakközépben meg tanulsz statikàt meg hasonlókat is amivel meg előnyben leszel az elején. Èn személy szerint inkább egy èpìtőipari szakközépre szavaznék. Mondjuk annyival jobb választások is vannak műszaki/mérnöki területen belül mint az èpítőipar. Nyugodt, kiszámítható élet, versenyképes fizetéssel nem az építő ès építész mérnökök jellemzője sajnos.
2021. nov. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Most tanulok itt a BME-n építészmérnökként. Vegyes ez a középiskolaválasztás.

Én gimis voltam, egy erősebb matektudással jöttem így át az egyetemre. Fizikatudásom szó szerint 0 volt, viszont itt tényleg az alapoktól kezdik az oktatást, ahogy írják a honlapokon is. Viszont a gimiből jövő embereknél azt vettem észre, hogy általában szakmai szerkezetes tárgyakból lassabban haladnak a beadandókkal, mivel gyorsan ledarálják az anyagot előadásokon, így otthon kell utánanézni az alapoknak. Ez a tudás a szakközepeseknek megvan.

Akik építőipari szakközépből ők a szakmaibb tárgyakból tényleg jobbak az elején, ahogyan az előttem levő hozzászóló is írta, viszont pl a szilárdságtan tárgyakból nehezebben tudnak jól teljesíteni, mivel idő elteltével nem a fizikai, hanem a matematikai részével vannak problémák a feladatok közben. De ez tényleg gyakorlás kérdése, fel lehet fejlődni ebből a számolós tárgyból.

Összességében a különbségek nem annyira nagyok, de azért vannak.

Ha van valami, akkor írj nyugodtan :))

2021. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!