Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan (magyar) felsőoktatá...

Van olyan (magyar) felsőoktatási kollégium, ahol van kötelező szilencium?

Figyelt kérdés

2021. nov. 12. 12:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

5 évig voltam kolis, egyetemen, megfordultam kb. 4-5 helyen. A kollégium, még ha felsőoktatás mellett üzemel is, nem azt jelenti, hogy bármit meg lehet tenni. Erre egy jogszabály sem ad lehetőséget.


Volt egy-két ügyem indokolatlanul hangoskodóval, minden esetben nekem adtak igazat, ellenük fegyelmi eljárás indult, és megkapták a megfelelő büntetésüket.


Azt fogod tapasztalni, hogy a felsőoktatás nagyon felhígult, szinte bármilyen szellemi fogyatékos bekerül. Ez volt a helyzet az előbbi esetekben is. Csak szórakoztak, semmi mást sem csináltak, az egyetemről is kibuktak, vagy olyan szakra jártak, ahol tényleg semmit nem kellett tanulni...


Hitler beszédeket hallgattak max hangerőn, és rasszista megnyilvánulásaik voltak, és másokat is zavartak. A másik társaság szándékosan hangoskodott, vizsgaidőszakban, és általában.


Van a kollégiumnak házi rendje, van polgári törvénykönyv különböző birtokvédelmi szabályokkal. Mindent nem lehet megtenni, az idióták védekezése kb. ennyi volt, hogy "ez egy kollégium, és akinek nem tetszik, költözzön el", végül ők voltak kénytelenek kiköltözni.

2021. nov. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Pont az általad említettek miatt lenne szükség arra, hogy valamilyen szinten szabályozzák a kollégisták mindennapjait.

A kötelező tanulási idő miatt mindenki úgymond rá volna kényszerítve arra, hogy folyamatosan haladjon a tananyaggal. Így még időben tudnának segítséget kérni azoknál a témaköröknél, amit nem értenek és ez miatt sokkal jobb eredményt érnének el. Tehát jelentősen csökkenne a bukási arány és a diplomát megszerzők jóval nagyobb tudással lépnének ki a munkaerőpiacra.

Továbbá a kötelező "takarodó" miatt nem hangoskodna senki sem éjszaka, így nyugodtan lehetne aludni vagy tanulni. Emellett mivel így kevesebb lehetőség van a folyamatos bulizásra, így kevesebben jelentkeznének a felsőoktatásva kizárólag azért, hogy végigbulizzanak pár évet és megszerezzenek egy olyan diplomát, ami mögött szinte semmi tudás nincsen.

Ha mindenütt ez lenne, akkor egy idő után már tényleg többségében csak azok jelentkeznének, akik tanulni akarnak és akik bekerültek, azok tanulni is fognak. Vagyis szerintem igenis szükség lenne egy ilyen "korlátozás" bevezetésére.

2021. nov. 12. 16:07
 13/19 anonim ***** válasza:
83%

Amiről te beszélsz az a felelősség, meg emberi jogok.

Nem lehet korlátozni egyiket sem.

Másrészt abban sincs semmi ha valaki végig bulizza, ő élete, ő tudja.

És a diploma mögötti tudás összetett dolog amúgy is...

2021. nov. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Az alapképzéses diplomám 4,8 feletti átlagú jeles lett, a mesterképzéses kitüntetéses, mindkettő mérnöki szakon, erős egyetemen. Soha nem az általad leírtak alapján működtem. A napi 1,5 órás tanulási sávnak semmi értelme, még ha haladtam is évközben az anyaggal, az sem így történt. A 11 órási kimenő szintén értelmetlen. Iszonyú nevetséges lett volna, hogy 18 és 23 éves korom között ne mehessek ki hétköznap 11 után, csak mert egyetemet végzek. Nem voltam nagy éjszakai bulizó, és mint írtam az eredményeim is jók voltak, de ez a saját felelősségem volt és ez így van rendjén. Ahogy az is rendjén van, ha valaki 3-asokkal végzi el az egyetemet. Ha valaki megszerzi az elégségest, az igenis azt jelenti, hogy az oktatói szerint (ilyen érdemjeggyel, de) teljesítette a feltételeket. Mindenkinek a saját döntése, hogy ezen felül mi a prioritás.
2021. nov. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
95%

"Amiről te beszélsz az a felelősség, meg emberi jogok.

Nem lehet korlátozni egyiket sem."


Ahha ez nagyon "érdekes":


Alaptörvény:

(2) * Magyarország az Európai Unióban tagállamként való részvétele érdekében nemzetközi szerződés alapján - az alapító szerződésekből fakadó jogok gyakorlásához és kötelezettségek teljesítéséhez szükséges mértékig - az Alaptörvényből eredő egyes hatásköreit a többi tagállammal közösen, az Európai Unió intézményei útján gyakorolhatja. Az e bekezdés szerinti hatáskörgyakorlásnak összhangban kell állnia az Alaptörvényben foglalt alapvető jogokkal és szabadságokkal, továbbá nem korlátozhatja Magyarország területi egységére, népességére, államformájára és állami berendezkedésére vonatkozó elidegeníthetetlen rendelkezési jogát.


Ptk.

(1) * Mindenkinek joga van ahhoz, hogy törvény és mások jogainak korlátai között személyiségét, így különösen a magán- és családi élet, az otthon, a másokkal való - bármilyen módon, illetve eszközzel történő - kapcsolattartás és a jóhírnév tiszteletben tartásához való jogát szabadon érvényesíthesse, és hogy abban őt senki ne gátolja.


(1) A birtokost birtokvédelem illeti meg, ha birtokától jogalap nélkül megfosztják vagy birtoklásában jogalap nélkül háborítják (a továbbiakban: tilos önhatalom).


stb.


Kérdező: nem értem minek ez a túl kontrollált világ, amit a kollégiumokba vezetnél be. Engem aztán baromira nem érdekel, hogy ki tanul, és ki nem. Engem az érdekel, hogy megfelelő körülmények legyenek nekem, a tanuláshoz. Ha valaki bulizik, felőlem tegye, de úgy, hogy az engem és mást ne zavarjon. Ha kibukik az egyetemről, az engem egyáltalán nem érdekel, sőt az csak jó hír, mert a szénné inflálódott diplomám legalább kevésbé fog továbbinflálódni...


Hogyan képzeled ezt a túl kontrollált kollégiumot? Aki lakást bérel, annak nem lenne kötelező tanulmányi idő? Aki a lakóhelyén lakik?


Ez a terv szerintem értelmetlen, plusz nevelőket kellene fizetni a kollégiumoknak, és ennek "bevezetése" politikai öngyilkosság lenne, így is tele van az oktatás szadista tanárokkal, nevelőkkel.


Azt értem, hogy rengeteg tahó van a világban, de ez egy ilyen ország. Ha megnézed, egy sima koronavírussal nem tudunk elbánni, mert minden primitív arc a jogaival jön, hogy neki joga van nem otthon maradni, és joga van nem beoltatni magát, és neki egyébként joga van a szólásszabadság mögé bújni, ha terjeszteni akarja a butaságait (vakcinában chipek vannak stb.).


A szabadságnak ez az ára, rengetegen visszaélnek vele, és mások kárára használják. Következménye meg ált. nagyon ritka esetben van. Lsd.: agresszív, drogos csövesek randalírozása az Örsön, vagy a jászai mari téri kötekedő drogos cintányérok, és folytathatnám a sort napestig. Amit te említettél az jelenleg nem probléma...


Vannak eszközeid a hangoskodók leállítására a kollégiumban, ahogy ezt fent le lett írva.

2021. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
38%
Haha! Na takarodj már...:D
2021. nov. 15. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
90%
Meg is hülyültem volna, ha minden nap ahelyett, hogy az épp aktuális projekten, gyakorlati beadandón dolgozás helyett a kötelező szilencumon kellett volna ülnöm kussban, aztán késő este a maradék időben oldottam volna meg a gyakorlatot. Hülyeség. (Amikor sokszor még a tölteléktárgyak előadásaira se jártunk be a féléves projektek miatt.) Vagy ott volt a szobatársam, aki két szakra járt, mellette dolgozott, el tudom képzelni, mennyire örült volna neki, ha még plusszban megszabják az idejét a kötelező előadásokon és gyakorlatokon kívül a koliban.
2021. nov. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17%
#4 de felnőtt embereket arra lehet kötelezni, hogy este 8 után ki ne merjenek jönni az utcára vagy úgy megbüntetik hogy belekékül, meg hogy húzzon maszkot, meg ilyesmi? Nem a víruspropagandába akarok beszállni, csak pusztán ez jutott eszembe hogy akárkit lehet akárhogy kontrollálni ha megvan a kellő fenyítési eszköz ... Koleszban is simán mondhatnák hogy este 10 után vagy kussban maradsz, vagy repülsz a francba :D Nem tudom milyen egy kolesz, nem voltam még soha, de ha olyan mint a panelházak idióta hangoskodó meg bulizó szomszédokkal akkor nem ártana szankciókat bevezetni tényleg
2021. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
Vallásos kollégiumokban esetleg. Hallottam, hogy azokban szigorúság van, és egyetemista ismerőseim laktak ott.
2023. jan. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!