Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az normális hogy a hugom...

Az normális hogy a hugom hetedikes és a szorzót tanulja? (Németországba tanul)

Figyelt kérdés
Németországba tanul, illetve él, apukámmal, és mesélte hogy ott hetedikbe még csak a szorzót tanulják ami neki nehéz meg stb stb.. első osztályba még magyarba volt, de a másodikot már nemetbe kezdte. De akkor mit tanultak másodikba? Játszottak? Meghat hogy van ez hogy hetedikbe tanulják a szorzót?
2021. nov. 19. 18:32
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Illetve egybe írni sem tudd, úgy ír mint a számítógép, mint én itt most. (Normális iskolábá jár, és ott németbe ez a "normális") nektek mi a véleményetek errol az egeszrol? Én nem is tudom mi lenne vele ha most vissza költözne magyarba, hiszen elsős szinten van kb.
2021. nov. 19. 18:38
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
Egészen pontosan milyen iskolában tanul? Értem, hogy "normálisban", de milyen jellegű suli? A német iskolarendszer más, mint a magyar, és sajnos ha egyszer egy gyerekre rákerül az a pecsét, hogy ő "gyenge" (akár rosszabb nyelvtudás, vagy bármi más miatt), akkor sajnos beteszik egy olyan iskolákba (Hauptschule, Gesamtschule és társai), ahol nem fog sokat tanulni, és később vért izzad, ha érettségit akar.
2021. nov. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
7 évve kint van németbe, tehát a nyelvet már elég jól tudja, rengeteg barátja van, és a közös nyelv a német, csak apukámmal beszél magyarul, mivel azon a környéken 1 magyar sincs. Ha jól tudom Gesamtschule de kapot korrepetáló tanàrt, tehát hamarosan Realschule.
2021. nov. 19. 18:56
 4/30 A kérdező kommentje:
Mesélte hogy ott, nyolcadik kilencedikbe valami "Praktikum" van 1 hét iskola, 1 hét "munka" olyan helyre raknak amilyenre akkarsz, pl ha most a húgom tesi tanár akkarna lenni, akkor oda raknák be, olyan mint itt a gyakorlat, (De nem értem, ha valaki nem tudja a szorzót meg ilyenek akkor azt hogy rakhatják be ilyen helyre?) Én ezt egyszerűen nem értem, és ezt amúgy apám se érti..
2021. nov. 19. 19:03
 5/30 anonim ***** válasza:
88%
Ez garantáltan valami ismétlés lehet, itt Németországban az egyszeregyet második osztályban tanulják a gyerekek. Esetleg még ami elöfordul, hogy a nagy egyszeregyet tanulják - a 11x11 -töl a 19X19 -ig.
2021. nov. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Hát pedig tényleg nem. Olyasmit tanulnak hogy mennyi 4×4 meg stb..

És nem ismétlés, szó szerint ezt tanulják.

2021. nov. 19. 19:16
 7/30 anonim ***** válasza:
82%

Akkor nem értem, a német tantervben mindenhol második osztályos anyag.

Hol élnek, melyik tagállamban? Vagy esetleg Montesori vagy hasonló alternatív iskola lehetne még

2021. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor azért. Azt tudom tanácsolni a húgodnak, hogy nagyon húzzon bele, apudnak meg azt, hogy legyen észnél, és próbáljátok elérni, hogy átkerüljön egy gimnáziumba. Németország sajnos ilyen, már gyerekkorban elkezdődik egyfajta "kasztrendszer", "ki milyen iskolába jár" alapon. Egyedül a gimnázium az, ami célzottan az egyetemre készít fel ("Allgemeine Hochschulreife", amivel bármely egyetemi szak elérhető), ezt utólag behozni körülményes. Amúgy érettségizni is csak egyszer lehet, és az az átlag számít az egyetemi felvételikor (nem úgy, mint Magyarországon, hogy akinek pl. volt egy rossz napja, az megpróbálhatja a következő évben).

Szegény kislány 13 évesen még nagyon fiatal. Egy gimiben meglenne a lehetősége, hogy később akár valami hiperszuper egyetemi szakra mehessen. Ne érts félre, akkor is értékes ember lesz, ha nem teszi, de ne kapjon már gyerekként egy pecsétet a homlokára.

2021. nov. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ha jol tudom, Westfalenbe. Énse èrtem ezt az egészett.. de a lényeg, hogy németbe még "bután" is felveszik az embereket mindenhova ezek szerint. Bár mondjuk hugom most valami korrepetáló tanárhoz fog járni.
2021. nov. 19. 19:40
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak részben igaz, a Realschule-ból át lehet menni Gimnaziumba, csak vagy különbözetit kell tenni a 10. osztály után, vagy ott megint 10-be járni és azt az évet felzárkózásra használni.

(A lányom így szerezte meg az érettségit - különbözeti vizsgával -, szóval nem csak hallottam dolog.)

Emellett a Realschulabschluss után lehet BOS/FOS-ra menni, és ott szerezni meg az érettségit.

Mindegyik esetben utána mehet egyetemre, ha akar.

Az viszont igaz, hogy a felvételihez az átlag kell, és ebbe a matematikától kezdve tesiig minden beleszámít.

2021. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!