Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Leforráztam magam forróvízzel...

Leforráztam magam forróvízzel a teljes jobbkarom Németországban, az itteni orvosok folyamatosan bekötik a sebet majd másnap leveszika kötést amivel az új bőrt mindig lerantják szerintetek ez normális????

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal gyorsabban gyógyulnék kötés nélkül, nem elég hogy a kötés elkezd belerakadni ezért egész nap feszül a sebem, másnap amikor kiszedik a sebből a gézt majd be pisilek, szerintetek ennek így kell mennie?

MAgyarországon ismerősömnek 3mad fokú égése volt egyálatlán nem kötötték



2020. jún. 3. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden égés egyforma. Bízz az orvosokban! Ott elég jó az ellátás, egyszer voltam ott kórházban, és én elégedett voltam, pedig nekem se volt kellemes a kezelés, de annál hatékonyabb. Türelem, és jobbulást kívánok!
2020. jún. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elvileg a seb nedvesen tartása segíti a gyógyulást. Ez nekem is fura, de a kialakuló var kiékeli a sebet, ami amúgy összehúzódna. Szóval ezért most már - én úgy tudom - sokkal inkább javasolják a sebek bekötve tartását, nem úgy mint régebben. Amit lecibálnak, az se az új bőr, hanem a var/odaszáradt váladék stb.


De az igazi az lenne, ha a kérdést meg tudnád beszélni a téged kezelő egészségügyi dolgozókkal. Azt is mondhatod, hogy inkább gyógyuljon lassabban, de maradjon el az a napi kínszenvedés (nem tudom, mennyire van választásod ebben).

2020. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és Magyarországon sajnos sokszor inkább marad a szokásjog, tehát ha 20 éve így kezeltük az égést, akkor nem számítanak az új kísérleti eredmények, továbbra is így kezeljük. Meg sokszor a saját tapasztalatára alapoz az orvos, ami sajnos nem reprezentatív kutatás és ezért simán lehet hülyeség is.


Szóval simán lehet, hogy a németországi, általad tapasztalt az up-to-date módszer (meg kis valószínűséggel persze az is, hogy nem).

2020. jún. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) értem, tahát elvileg így gyorsabban gyógyul, akkor inkább ezt választom minél elöbb vissza akarok menni dolgozni. Igazából furcsáltam csak a dolgot, olyan érzés mintha így újra és újra csak felnyitnánk a sebet szóval csak lassítsuk a gyógyulást. De ha a gyors gyogyuláshoz ez kell ki lehet bírni...
2020. jún. 3. 17:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha beleragad a kötszer a sebbe, akkor szar a kötszer. A sebnek nem szabadna beszáradnia, folyamatosan nedvesnek kellene lennie egészen addig amíg be nem hámosodik. Ennek megfelel ha gézt tépkednek ki a sebből az ötven évvel elmaradott síntérmunka.

Már az egyébként szintén kissé elavult Grasolind háló használatával is lazán elérhető, hogy ne ragadjon bele a kötszer a sebbe, az intelligens kötszerekkel meg pláne nem szabadna ilyennek történnie.


Üdvözlettel, egy orvos

2020. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen utolsó 2 alkalommal rakták már azt a hálót a sebemre, sárga nagyobb lyukú háló. Viszont az is beleragadt rendesen. Ma a nővérke lebaszta az orvost hogy ezt nem szabad égési sebeknél használni hozott egy sokkal kisseb lyukú fehér hálót azt mondta ez sokkal jobb lesz
2020. jún. 4. 09:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Így színre nem mondom meg, melyik milyen. A lényeg az, hogy kötözéskor könnyen, minimális fájdalommal le kell jönnie.
2020. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma kiderül milyen könnyen jön ki :)
2020. jún. 5. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!