Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy szakdolgozat védése hogy...

Egy szakdolgozat védése hogy néz ki? Mit kérdezhetnek? Az elvét, vagy minden kis apróságot? Pl. az irodalom kutatásos részemből mindent biztos nem fogok tudni, ott a technológiákat mutattam be.(Gépész kar) Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Szóval elkészült a szakdolgozat. Az irodalomkutatás részem 22 oldal. Itt a technológiákat ismertettem, az alapokat, amik kellenek a szakdolgozatom témájául szolgáló eszköz gyártásához, nagyvonalakban. Pl: Hőkezelésnél ausztenit-bénites átalakulásról sokat, az esztergálási résznél a hűtő-kenő folyadék mennyi %-ban kell egy-egy folyamathoz(pl marás, menet esztergálás...), menet esztergálás négy lehetséges fajtája: - radiális, oldalirányú, váltakozó oldalirányú, eltolt oldalirányú....


Szóval ilyen száraz rizsa az egész 21 oldalas irodalmi részem. A konzulensem megdícsért hogy szép esztétikusan van megcsinálva, jó a vezetés....


Szóval most magoljam be védésre a 21 oldalnyi száraz irodalomkutatásom? Oda is jöhet pontos kérdés, pl leírtam a fogirányvonal kúpkerekeknél 3 féle lehet, körív, ciklois, evolvens.... na ilyen száraz dolgokat kérdezhetnek az irodalomkutatás részből?


Mert nyilván azt a 21 oldalt nem tudom fejből, hanem szakirodalomból ollózgattam össze...


2021. nov. 28. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 kérdést tesznek fel írásban 1-2 héttel a védés előtt. Azokra kell válaszolni, plusz meg akarnak bizonyosodni, hogy te írtad.
2021. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
egyeteme válogatja, nálunk úgy volt, hogy megírtad a szakdogát, azt elolvasta a bíráló (jobb esetben). majd a záróvizsga szóbeli részén 10 perces prezentációt kellett tartani, elmondva a legfontosabb dolgokat, plusz megválaszolva a bíráló által feltett kérdéseket. ezután szintén tehetettek fel kérdéseket ha volt még nekik.
2021. nov. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments bemagolni az irodalomkutatás részt, én 2x védten szakdogát (Bsc + Msc) mind a kétszer ilyen általános kérdést kaptam ami nem a szakdoga tartalmára kérdez rá. A védést meghallgatták aztán "muszáj kérdezni mert elõ van írva" alapon feltettek olyan kérdéseket amire tényleg csak akkor nem tudsz válaszolni ha egy betűt nem írtál a szakdogádba meg el se olvastad. Pl: én szoftvert fejlesztettem szakdolgozatra és olyan kérdéseket kaptam hogy: "Meddig tartott lefejleszteni" "Milyen további fejlesztésekkel tudnám még jobbá tenni vagy teljesen késznek tekinthetõ?" Na most ezekre válaszoltam 3-4 értelmes mondattal és megköszöntëk. Lehet ha tényleg hozzá nem nyúlok a szakdogához elkezdek ott elsápadni meg lever a víz de normális esetben a kérdésekre bármilyen egyéb felkészülés nélkül tudnod kell válaszolni (szakirodalomba + részletekbe sosem kérdeztek se tõlem se a csoporttársaimtól)
2021. dec. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Védésnél általában nem a szakirodalomra kíváncsiak, hanem arra, hogy te mit tettel bele, tehát a saját önálló munkádra. Kérdésként sokszor van a “hol tudnád alkalmazni?” “hogyan lehetne továbbfejleszteni?”.
2022. jan. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!