Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik alapképzések hasonlítan...

Melyik alapképzések hasonlítanak a molekuláris bionika mérnöki szakra?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik ez a szak, de mellette természetesen mást is meg szeretnék jelölni.

Van esetleg még olyan szak, ami ehez hasonlóan ismereteket ad át?

(A kutatás területén szeretnék majd elhelyezkedni és biológiából fogok emelt szintű érettségit tenni)



2021. dec. 2. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem jó a pont ilyen BsC. képzés a Pázmányon?
2021. dec. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Esetleg ez?


[link]

2021. dec. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Molekuláris bionika mérnöki bsc képzésre mindenféleképpen fogok jelentkezni, Szegedre is és a Pázmányra is.

Ahogy már korábban is említettem, arra szeretnék választ kapni, hogy milyen alternatívákat lehetne megjelölni a hátralevő helyekre.

2021. dec. 2. 11:09
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a #2-es választ, a biomérnök képzésnek is alaposabban utána fogok nézni.
2021. dec. 2. 11:11
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Orvosi diagnosztikai analitikus?
2021. dec. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javaslatot:)

Őszintén szólva eddig még nem is néztem meg ezt a szakot, de már így első ránézésre is nagyon megtetszett.

2021. dec. 2. 11:22
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Mechatronikai mérnök? Úgy tudom onnan lehet ilyen irányba specializálódni.
2021. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
52%

Vedd elő a bionika tanrendjét, majd hasonlítsd össze a fent írt szakok tanrendjével. Nyilván még egy ilyen szak nincs, így esélyes, hogy két szakból tudnád ezt összegyúrni, pl. egy mérnöki bsc és egy orvosi/biológia bsc-vel. De az is lehetséges, hogy találsz egy mesterképzési szakot, ami megadja a mérnöki/biológiai ismereteket.


[link]


[link] !Szakleirasok/index.php/szak/285/szakleiras


Egészségügyi mérnök Msc. Nem tudom mennyiben fedi le, használható a céljaidhoz, viszont relatíve sok bemeneteli lehetőség van, igaz plusz krediteket teljesíteni kell, valószínűleg.


Egyébként az sem egy elítélendő dolog, ha megkérdezel egyetemen oktató tanárokat, hogy ők mit mondanak, javasolnak. Az egyetemek honlapján böngészheted az e-mail címüket, szerintem sokan segítenek, főleg ha megemlíted, hogy középiskolás vagy.

2021. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%
Bionikán tanulsz villamosmérnökihez hasonló dolgokat (digitális technika, programozás, méréstechnika, jelfeldolgozás), illetve e mellett lesz biosz meg kemosz. "Na, ilyen állat márpedig nincs..." - ahogy a viccben is van. Nem igazán lehet Mo-n elhelyezkedni ott, ahol ez mind kell, vagyis ténylegesen bionikai állásban. Ahova mehetsz bionikával, oda mérnök-infóval, villannyal, mechával vagy proginfóval is mehetsz. Tipikus szoftverfejlesztő pozik. Szóval én inkább ebből a szempontból közelíteném meg. Biomérnöki full másról szól, annyi a közös a bionikával, hogy ott is van kemosz meg biosz. Bár ilyen poziba is lenne esély bionikával, de jó eséllyel egy laborban kötsz ki kémcsöveket öntözgetve egymásba, ha nagyon le akarom egyszerűsíteni. 😅 Ha tényleg ez érdekel, akkor viszont felesleges bionikára menned. Ja, és a fizetés töredéke annak, amit a többivel kapnál.
2021. dec. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

A molekuláris bionika szakon az tetszik nekem, hogy kicsit mindennek a keveréke.

Ugyanis érdekelnek a műszaki és informatikai dolgok, de közben nem akarok lemondani a bioszról sem. (és nem akarok csak bioszos dolgokat tanulni)

Mesterképzéseknél jelenleg az egyik válaszoló által említett egészségügyi mérnök mellett az orvosi biotechnológia és az info-bionika keltette fel eddig az érdeklődésemet.

A "kémcső öntözgetés" távol el tőlem, inkább tervezni és fejleszteni akarok emberek életét segítő eszközöket. Ehez a bionikát tartom a legjobb alapnak, de tartok tőle, hogy nem kerülök be, így mást is meg kell jelölnöm.

A villamosmérnök és a mechatronikai mérnök szakokat már én is néztem korábban (ahogy az összes infósat is), de nem tudom, hogy mennyire hönne be nekem egy olyan vonal, ahol nincsen semmi biológia. De most, hogy újra eszembe juttattátok, megint át fogom gondolni a lehetőségeimet ezekkel kapcsolatban.

(Éppen nem lenne akadály olyan szak sem, ahová emelt szintű matematika érettségi kell, mert járok belőle fakultációra annak ellenére, hogy eddig nen terveztem belőle emeltezni)

2021. dec. 3. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!