Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyzetemben?

Mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok egy matekos szakon.

Az éven már nem foglalkozott velem a matektanár, akihez jártam a suli alatt végig(változó eredménnyel vizsgáztam, 2-5).

Most kerestem egy új tanárt, aki felajánlotta, hogy ha már vennék 5 maganórát, akkor inkább dobjak rá egy 10 ezret és online vizsga esetén segít és akkor le van tudva.

Na, hát segített, viszont kettest kaptam és egy üzenetet az oktatótól, hogy látszik, hogy csaltam.


Mert hogy nem azokat a módszereket alkalmaztam, amit ő mutatott.

Na, most egyrészt lehet hogy csaltam, de ha órát veszek is ezeket a módszereket látom és akkor úgy oldom meg.

Igazából engem nem érdekelne ez az egész, lényeg hogy meglett, ez egy haszontalan tantárgy egyébként.

Viszont lehet illene elnézést kérnem a tanártól.

Másrészt ott van, hogy egy idióta, mert az eredmény ott van minden esetben és ez egyébként se bizonyítja hogy csaltam.

Első félévben volt egy szaktársam, nem fogadták el a tantárgy kérelmét, úgy hogy levizsgazott, de ő se úgy csinálta, ahogy a tanár mutatta, hanem ahogy előzőleg tanulta.

Mit gondoltok erről?

Tudom, hogy csalni nem szép dolog.


2021. dec. 2. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom erről, hogy egy eléggé begyöpösödött tanár lehet, hogyha csak azt hajlandó elfogadni, amit ő tanított... Nyilvánvaló, hogy nem ő szarta a matematikát, más helyen meg máshogy magyaráznak.

Ha csak az volt a cél, hogy meglegyen, akkor ne firtasd a dolgot. Bocsánatot eseetleg kérhetesz a tanártól, és megköszönheted, hogy ennek ellenére megadta a kettest, de ezt sem muszáj.


Csalni nem szép, de ha más lehetőséged nincs, és másnak nem ártasz vele, akkor nem kell, hogy bűntudatod legyen.


Egyébként meg egy kettesre tudtad volna magadtól is hozni, nem? Akkor meg még hülye is voltál, mert fizettél érte.

2021. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már csaltál, legalább ne legyél annyira hülye, hogy bevallod. Elnézést akarsz kérni, miért? Aki nem csalt, annak nincs miért.


A tanár helyében én is így bírnám vallomásra a diákokat. Ha elnézést kérsz, akkor bevallod, főleg ha írásban teszed meg, akkor még bizonyíték is lesz, azzal már egy fegyelmit is lehet kezdeményezni.


Engedd el, vagy vitatkozz vele, és a módszerével, konzekvensen tagadva mindent... De amúgy nem értem minek adok tanácsot olyanoknak, akik ennyit nem tudnak végiggondolni, ráadásul csaltak is.

2021. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, hogy nem értetted az anyagot és magántanárral tanultál. Ebbe nem köthet bele.
2021. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak annyit reagálnék rá, hogy magántanárhoz jártam, és ő így tanította.
2021. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!