Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tennétek a helyzetemben?...

Mit tennétek a helyzetemben? Mennyire ciki még 25-30 éves korban is egyetemre járni és a szüleimre támaszkodni anyagilag?

Figyelt kérdés

Egy évet megcsináltam már informatikán és kezdem érezni, hogy ez "not my cup of tea" pedig első félév úgyahogy meglett(még nem csúszok, ami szerintem hatalmas szó)...egyre nehezebb nekem és érzem, hogy nem lesz belőlem jó informatikus, nagyon lassan gondolkodok, lassan értem meg a dolgokat HA megértem...

valahogy úgy érzem hogy én azért tudom megcsinálni itt informatikán a kurzusaimat mert szorgalmas vagyok nem pedig borzalmasan okos mint egyes hallgatóknál tapasztalom... Csomó dolgot bemagolok pedig meg kéne érteni de egyszerűen nem megy... Egyetem előtt próbáltam otthon programozgatni, de ez tényleg ilyen abszólút alapszinten képzeljétek el...és végül is azért jöttem ide mert imádom a technológiát, de ki nem?


Kicsi koromtól állatorvos(8-12) / fogorvos(12-17) szerettem volna lenni...csak valamiért megutáltam a középiskolás biológiát és megijedtem az emelt érettségitől...


Nem szeretném abbahagyni a mostani egyetemet mert azt a szüleim egyrészt nem enegdnék, de ha el is végzem nem tudom magamat elképzelni infósként... Újra szeretnék érettségizni és elmenni FOK-ra...

Mostanában folyamatosan ezen jár a fejem... Úgy érzem nem a megfelelő szakra jöttem el és nap mint nap harcolok magammal, hogy folytassam-e tovább, mert nem látom sok értelmét...



2016. nov. 20. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom neked, hogy egyelőre ne hagyd ott az informatikát. Mellette szakíts időt arra, hogy letedd az emelt érettségiket bioszból és kémiából. Ha sikerülni fog, fekszik neked a dolog és felvesznek a fogorvosira, szerintem a szüleidnek sem lehet egy szavuk sem, mert egy fogorvos sokkal többet keres és sokkal keresettebb, mint egy infós. De ugye azzal tisztában vagy, hogy 12 állami féléved van? ha már 2-3-at elhasználtál, akkor a fogorvosin az utolsó félévek már fizetősek lesznek, ami nem olcsó mulatság. Plusz ugye még az infó költségét is vissza kell fizetned, ha kiiratkozol. Ezek mellett nagyon nehéz dönteni.

Én a helyedben megcsinálnám az infót, közben az emeltekre tanulnék, és azokat is megcsinálnám, hogy amikor infón végzek, egyből tudjak jelentkezni orvosira. A tandíjra meg diákhitelt vennék fel, mert husszonévesen már milliókkal nem akarnám terhelni a szüleimet, még ha volna is nekik. Egy jó fogorvos simán visszafizeti a diákhitelt egy hét alatt :D

2016. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*év alatt akart lenni, azért egy hét alatt nem xD
2016. nov. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy év alatt már elég jól meg lehet ítélni egy szakot, és a mögötte lévő szakmát is. Ha ennyire nem érzed ott a helyed, akkor mindenképp válts, hiszen ez (jó esetben, ha nem kényszerülsz pályaelhagyásra), eg életre szóló döntés!

Ha megengedhetik a szüleid maguknak, hogy támogassanak és hajlandóak is rá, akkor miért lenne gáz? Ez családi ügy. Az, hogy hozzátedd a magadét annyi munkával, amennyit a tanulás megenged, az persze alapvető, de szerintem már 20 évesen is az.

2016. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Igen tisztában vagyok, hogy 3 félévet már államin elhasználtam infón... ezért is fogok átmenni önköltségesre következő félévtől... már Apummal megbeszéltem felét én állom felét ő... mert 200000 Ft az mégsem 1 millió...
2016. nov. 20. 13:34
 5/5 anonim ***** válasza:
de a fogorvosi millió körül van félévente
2016. nov. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!