Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha kiégtem...

Mit csináljak, ha kiégtem orvosin?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az utolsó évig elég motivált voltam azzal kapcsolatban, hogy orvos legyek. Sosem voltam kiemelkedő, de viszonylag jó, vagy legalábbis a tudásomat/vizsgára készülésemet tükröző eredményeket szereztem. A végzős évben viszont pár hónap alatt elvették a kedvem a szakmától, talán végleg. Eddig sem voltak illúzióim, voltak gyakorlatok és betegként vagy hozzátartozót kísérve a "másik oldalról" is volt szerencsém megismerni az egészségügyet. Viszont úgy érzem, hogy nem fogom tudni elvégezni ezt az évet ép pszichével, nem bírom már a mindennapo porig alázást, lesajnálást. A gyakorlatokon sok oktató célja nem az oktatás, hanem csak a megalázás, olyan dolgok számon kérése, amiket nem tudhatunk (online oktatás alatt nem voltak gyakorlatok közel másfél évig...), megjegyzéseket tesznek ránk, stb. Egyszerűen már hányingerrel, gyomorgörccsel lépek be a kórházba, a stressz miatt meg is betegedtem. Vizsgákon is sikerült olyan vizsgáztatókat kifognom, akik tényleg a hallgatók megalázására élveztek és lehúzták a jegyem annak ellenére, hogy nem felkészületlenül érkeztem. Korábban is vizsgáztam már igazi r#hadékoknál, de azért a tudásomat még ők is értékelték, ehhez az utolsó évhez hasonlót még nem tapasztaltam soha... Jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy ilyen környezetben, ezek között az emberek között dolgozzak életem végéig, de az egyetemet már muszáj elvégezni, mert visszafizetni nem tudom. Szóval az a kérdés, hogy mit csináljak, hogy ép ésszel el tudjam végezni az egyetemet és utána mit kezdjek magammal?
2021. dec. 9. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia ez az orvosi egyetem utolsó éve ilyen, de ha már közel 6 évig szenvedtél vele nehogy a k@csog oktatók miatt add fel. Aki ilyen jól kibírta az orvosi egyetem első 3 évét az előtt le a kalapom. És merem állítani neked hogy biztosan jó orvos lesz belőled a jövőben. Több ilyen lelkiismeretesre volna szükség. Fel a fejjel és meg tudod csinálni :)
2021. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj pszichológussal beszélni, hátha van valami stresszkezelő technikája, amivel levezetheted ezeket a negatív dolgokat. Ha elvégzed az orvosit, akárhová mehetsz, nem muszáj abba a kórházba, ahol bántanak. Lehetsz háziorvos is, szerintem az sem rossz.
2021. dec. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mennyit számítanak a jegyek/diploma átlag a munkahelyre való jelentkezésnél, de ha továbbra is ilyen vizsgáztatókat fogok ki, akkor valószínűleg nem nagyon lesz esélyem "normálisabb" helyeken.
2021. dec. 9. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Gondolj bele hogy te lehetsz kivétel, és nagy szükség van rájuk.

Illetve ott van külföld is, ahol nem biztos hogy ugyanilyen a rendszer.

Tehát nincs mitől félned.

2021. dec. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Pszichológusnál már jártam korábban, más probléma kapcsán, de személy szerint nekem nem igazán váltak be (leginkább csak rontottak a helyzeten) a "ne foglalkozz vele, ha bántanak" típusú tanácsok. A pszichiátert pedig egy kicsit soknak érzem egyelőre, oda azért "komolyabb" esetek járnak.
2021. dec. 9. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvosként mindenképpen lesz munkád, akár itthon, akár külföldön.
2021. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy ezt leírtad.


Bár Én orvoshoz csak betegként szoktam járni, jó tudni, hogy ők is emberek és alkalomadtán tele vannak kétségekkel.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2021. dec. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!