Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozatom bírálása...

A szakdolgozatom bírálása során, ( még a védés előtt ) a külső bírálónak milyen hatásköre van, lehetősége van-e teljesen lenullázni a benyújtott szakdolgozatomat?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
A konzulenseddel folyamatosan kommunikálnod kellett, szakmailag megfelelő tartalommal adhatta csak rá az áldását, szóval max kérdést tehet fel a témáddal kapcsolatban.
2021. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyémet pont a külső konzulens húzta le 5-ről 3-ra, szóval akár vissza is dobhatja.
2021. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen sajnos esetemben is így van, hogy a záróvizsga bizottság, nagy mértékben figyelembe veszi a külső bíráló és természetesen a belső konzulens véleményét is.


Pusztán azt szeretném megtudni, hogy egyedül a külső bíráló, képes-e teljesen lenullázni... de ahogy látom, igen.

2021. dec. 14. 21:41
 4/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Sőt a védésem után a tételembe is beleszólt, egyedül ő, attól tartottam, hogy megbuktat. A konzulensem meg egy szót sem szólt.
2021. dec. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2. bíráló, aki ugye nem a konzulens, nem adhat 2-nél rosszabb jegyet. Szóval ha a konzulens 5-ösre értékeli, akkor a másik már nem adhat rá 3asnál rosszabbat pl. De nem tudom máshol mik a szabályok.
2021. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy ha két jegynél nagyobb a különbség a konzulens és a külső bíráló bírálata között, akkor kiadják egy harmadik bírálónak is.


#1 Nem, épp ez a lényeg, hogy egy külső, elvileg pártatlan, független bíráló is megnézi a szakdolgozatot, és véleményt ad. Bíráltam már szakdolgozaot több más egyetem számára is, soha semmilyen korlátozás nem volt abban, hogy milyen véleményt, érdemjegyet, kérdést adjak. Sőt, még a konzulens bírálatát se mondják meg sose, pont azért, hogy a külső bírálat teljesen független legyen.


#5 Egyébként nem értem, miért ne adhatna kettesnél rosszabbat. Ha például észreveszi, hogy plágium van benne, vagy durva szakmai hiba, a konzulens meg nem, mert mondjuk el se olvasta, akkor akkor mi a helyzet?

2021. dec. 15. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 nem tudom, értelemszerűen nem én határozom ezt meg.

Egyik oktatóm mondta, aki sokat szokott szakdolgozatot bírálni🤷‍♀️

2021. dec. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!