Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jobban, érthetőe...

Hogyan tudnék jobban, érthetően fogalmazni?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem tudok írásban olyan szépen, terjengősen, érhetően fogalmazni, mint szóban. Szóban bármiről, bármennyit tudok beszélni.

A probléma fő oka az lehet, hogy 5 éven keresztül csak idegen nyelveken kommunikáltan írásban és szóban.

Nyelvtanulás során pedig a magyar mondatokat mindig “lebutítottam” hogy könnyebben fordítható legyen. 1 éve pedig magyar egyetemre járok, és hiába vagyok magyar anyanyelvű egyszerűen úgy érzem hogy bármilyen helyzetben jobban és könnyebben meg tudom értetni magam valamely idegen nyelv segítségével.

Tudnátok adni olyan tanácsot, amivel a fogalmazási képességemet fejleszteni tudom? Milyen szakirodalmakat ajánlottok?


2021. dec. 16. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogalmazás írás gyakorlása.
2021. dec. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass sokat magyarul, főleg szépirodalmat. Ragadni fog.
2021. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Olvasás még kevés.
2021. dec. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha idegen nyelvről lenne szó, egyetértenék azzal, hogy kevés az olvasás. De feltételezem, a kérdezőnek a magyar az anyanyelve, a kérdés megfogalmazásából ítélve tud helyesen írni, tehát ha csak jobban körbeveszi magát igényes magyar szövegekkel, sima ügy lesz ez.
2021. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!