Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit mondjak a magántanárnak,...

Mit mondjak a magántanárnak, aki állandóan jajgat, hogy milyen nehéz feladatok vannak?

Figyelt kérdés

Tavasszal érettségizem emelt szinten matekból és fizikából, és matekból járok magántanárhoz. Folyamatosan jajgat, hogy nehezek a feladatok, és amikor motivált is vagyok, mert pl. szeretem azt a témakört, akkor rögtön elveszi a kedvem azzal, hogy azt mondja mennyire nehéz megoldani ezeket a feladatokat. Nem vagyok egy géniusz, és gyakran hibázok, de úgy érzem magam mellette, mintha ostoba lennék, hogy számára minden nehéz, mintha alapból azt feltételezné, hogy nem fogom tudni.


Mit mondjak neki? Ti hogyan reagálnátok?

Amikor neten megnéztem egy számolást, ott jól elmagyarázták és egyszerűnek tűnt, jól is ment, mellette viszont mindig félek, hogy nehéz lesz és akkor a végeredmény sem jön ki jól.


2021. dec. 21. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Akkor keress másik tanárt. Az egész tanulási folyamatnak az a lényege, hogy a diák elhiggye, hogy képes megtanulni. Ha a tanár ezt nem támogatja, akkor nem jó tanár.
2021. dec. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos most már nincs lehetőségem tanárt cserélni, annyi hogy a faktos tanárom jó.
2021. dec. 21. 19:57
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondd meg neki, hogy biztatást szeretnél, és nem azt, hogy a sárba döngölje az önbizalmad.

Nekem volt egy spanyoltanárom, ezer éve tanított, amúgy nem is csinálta rosszul. De voltak hülye dolgai, pl. kérdezett valamit, elkezdtem válaszolni, és minden második szavamba belevágott. Mondtam neki, hogy így nem tudok folyékonyan kommunikálni, hagyja már, hogy végigmondjam. Azt mondta, hogy hát ha rosszul mondom, úgy fogom megtanulni. Mondtam neki, hogy ez nem így működik. Megsértődött, de utána abbahagyta. Vagy nyelvvizsga előtt többletórát vettem tőle, és elkezdett beszélgetni velem mindenfélékről. Erre mondtam neki, hogy azért jöttem plusz órában, mert a nyelvvizsgatémákat (szakmai) kéne átvenni. Ezen is megsértődött, mert hogy ő nem magyarul beszélget velem, hanem spanyolul. Mondtam neki, ez eddig oké, de a nyelvvizsgán témák vannak, és arról kell beszélni, nem másról. Utána mindig azt mondta, te fizetsz, mit szeretnél. Hát, bocsi, de ez van. Persze csak tisztelettel.

2021. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Írnál egy feladatot, amit szerinte nehéz volt megoldani?


Lehet, hogy csak neki nehéz megoldani a feladatot, mert nem elég kompetens hozzá...


Emelt szinten a konkrét deriválás/integrálás/határérték-számítás feladatokat leszámítva az összes feladat megoldható csak középszintű tudással. Nem kell semmilyen nagyívű tételt tudni.

2021. dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pont a deriválás ilyen, de az egyenleteknél is jajgat.
2021. dec. 21. 20:40
 6/13 anonim ***** válasza:
97%
Emelt szinten a polinomokat kell tudni deriválni, nehogy már az olyan bonyolult legyen...
2021. dec. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre hogy elment a kedvem a számolástól, nem bízok magamban, ha elsőre nem sikerül jól megcsinálni. Ma kiabált is velem, hogy nem értettem harmadjára sem amit magyarázott. A gimiben viszont sokkal gördülékenyebben megy, mert ott a faktos tanár magabiztosan számol és elvárja, hogy mi is tudjuk, nem kételkedik bennünk.
2021. dec. 21. 20:59
 8/13 anonim ***** válasza:
97%

Imádom az ilyeneket... A sok pénzt elkéri, amit csinál, az egy kalap szart nem ér, és még ordítozik is...


A saját érdekedben pattintsd le az embert minél hamarabb.


A számolástól pedig nem kell félned. A legjobbak sem oldanak meg mindent elsőre.


Ha gondolod, hozzám fordulhatsz kérdésekkel, privátban, ha valami esetleg nem menne.

2021. dec. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem te vagy ostoba, hanem a tanár. Hagyd azt a tanárt.


Elmélet: Érdemes több oldalról informálódni, hogy biztosan megértsd az elméletet.


Obádovics J. Gyula - Matematika

Bronstejn-Szemengyajev-Musiol-Mühlig: Matematikai kézikönyv 2013-as

Online: Mateking

Hajnal Imre - Matematika III. és IV. osztály, Fakultatív B változat


Gyakorlat:

Előző évek érettségi feladatainak a megoldása. Ez a legfontosabb!

Vesd össze a javító kulccsal. Folyamatosan figyelj erre.


Kiegészítésként használva:

Összefoglaló feladatgyűjtemény matematikából + megoldás 1-2

Érdemes még a Bolyai-sorozat könyveit is átnézni.


Szóbelinél a YouTube-on is van kidolgozott szóbeli tételek (érettségi pro)

Illetve könyv, - Emelt szintű érettségi kidolgozott szóbeli tételek 2021 -.


Fontos, hogy általánosságban készülj, ne sablonosan. Keresd, vedd észre, értsd meg a feladatok, tételek, témák közötti kapcsolódási pontokat, összefüggéseket, következményeket.


Ha érdekel a fizika, azt is megírom.

2021. dec. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. dec. 21. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!