Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga amnesztia 2022...

Nyelvvizsga amnesztia 2022 újra lehetséges?

Figyelt kérdés

2021. dec. 28. 22:24
 251/291 anonim ***** válasza:
51%

Kisarkitva 2 dolog lehet.


1.Megkomolyodott a magyar, hatso szandek nelkul elkezdi szivbol, oszinten sajnalni az idegennyelveket nem beszelo, szaklapokat olvasni nem tudo magyar sorstarsakat. (Ez milyen szep, ritka, hogy a magyarok egymas jovojet ennyire feltik.)


2.A rosszindulat es irigyseg. Nehogy mar valami engedmenyhez/kedvezmenyhez juthasson Pl. a jovo pedagogusa, aki az en gyermekemet is tanithatja majd akar. Nem baj, jobb lesz tanarok es szakemberek nelkul. Azt mar lattuk, hogy igy is dunat lehet rekeszteni a magyar szakibol Pl. Intenzives szakapolo covid idejen nulla, odateszik a szulesznot. Na kedveskeim ha intenziv terapiara szorultok remelem a portast allitjak melletek.


Ja meg valami, nincs nyelvvizsgam es egyetemre sem jartam, de ezt a felesleges kimeneti kovetelmenyt egy ilyen sullyedo hajo orszagaban egyszeruen nevetsegesnek tartom.

2022. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 252/291 anonim ***** válasza:

Mert szerinted beleférne az, hogy egy pedagógus, egy tanár, akitől elvárod, hogy modern ismeretekkel ruházza fel szeretett gyermeked ne beszéljen idegen nyelvet? Ne tudjon új technikáknak, felfedezéseknek, szabàlyoknak stb. utána nézni a saját tantárgyából?

Ne adj isten egy idegen nyelvű fórumon utána nézni, kérdezni, beszélgetni?


De egyben elvárnád, hogy a legmodernebb ismereteket oktassa hiszen a gyermekednek modern tudás kell, teljesen jogosan

Ha ez így rendben lenne, akkor…

Csak gratulálni tudok hozzá!

2022. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 253/291 anonim ***** válasza:
51%
Ezek szerint egy matek tanar szerinted nem lehet jo tanar, ha nem beszel idegen nyelveken? Josz itt nekem, hogy milyennek kell lennie egy jo tanarnak kozben elarulom neked, hogy a matematikat a tesi tanar tartja, es forditva, mert egyszeruen nincs utanpotlas. Ti tenyleg ennyire vakon vagytok? Majd ha duskalunk a joban akkor szerintem tehetunk kikoteseket meg extra kovetelmenyeket is allithatunk fel, de amig nincs egeszsegugyes, nincs pedagogus, addig felesleges szocseples. Egyebkent tenyleg nem ertem egy a szakmajahoz erto es alazatos enek-zene tanarnak peldaul miert kene locsognia idegen nyelven, ha mondjuk egy videki zsaktelepules nem nemzetisegi iskolajaban tanit…jaaaa varj, mert nem tudja a szaklapokat olvasni, majdnem elfelejtettem🤦🏾
2022. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 254/291 anonim ***** válasza:

#251: A szaklapokat passzív tudással is lehet olvasni, viszont a nyelvvizsgán aktív tudást is elvárnak.

Az én édesanyám tanárnő volt, és valamikor öt nyelven beszélt, melyek közül az összes idegen nyelvet elfelejtette.

2022. máj. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 255/291 anonim ***** válasza:

“ Egyebkent tenyleg nem ertem egy a szakmajahoz erto es alazatos enek-zene tanarnak peldaul miert kene locsognia idegen nyelven,”


Innen már csak egy lépés, hogy egy későbbi ének-zene tanárnak minek kellett hosszú éveken át matekot tanulnia kémiát bioszt, főleg ha egy zsáktelepülés nem nemzetiségi iskolájában é-z tanár.

Minek tanult fizikàt, magyart… Minek az? Attól még lehet később szuper é-z tanár.

A Tanárképzőn is egészen biztosan van olyan tárgya is, amit é-z tanárként nem használ, azt minek tanulja?

Alapműveltség a keresett szó. Egy diplomás embertől egy középfokú nyelv középszintű nyelvvizsga letételéhez alkalmas szinten alap elvárás.


Valamiért a hisszú évek fizikatanulasát és a Tanárképző felesleges tárgyait nem említettétek.

*Csak. A. Nyelvvizsga. A. Gond.*


Kilóg a lóláb, ahogy szoktàk mondani.

2022. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 256/291 A kérdező kommentje:
semmi pénzem nem maradt, sajnos nehéz időszak lesz
2022. máj. 29. 14:47
 257/291 anonim ***** válasza:

Jah, és komolyan: arra, higy ne a tesitanár tartson matekot (wtf??) arra az a megoldás, hogy vigyük le a képzés színvonalát, a követelményeket.


Eddig azt hittem, hogy az anyagi és társadalmi megbecsülés, a létbiztonsàg, életpályamodell kellene a tanároknak, tanárjelölteknek ahhoz, hogy merjenek erre a pályára jönni.


De nem, igazad van!! A nyelvvizsga követelményt kell eltörölni! 🤣

Azonnal tízezrek jelentkeznek makd tanárnak…

2022. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 258/291 anonim ***** válasza:
Megbecsules? Letbiztonsag? Melyik az ami a nyelvvizsgaval visszakezbol jar? Egyebkent meg nem allok le vitatkozni, foleg nem igy arc nelkul, mert jellemzoen azok tutulnak, akik tavaly megkaptak 10 ev tavlatabol a diplomat, most meg itt bolcselkednek es kampanyolnak a nyelvtudasert…💁🏻‍♂️
2022. máj. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 259/291 anonim ***** válasza:

Húha, úgy látom, akadnak szövegértelnezési problèmàk.

Azt állítottad, hogy a tesitanár tart matek órát, annyira kevesen vannak. Ezért minek még szívatni a tanárjelölteket a nyelvvizsgával is, ha úgysem használja.

Indirekt utaltál arra, hogy ezen a tanárhiányos helyzeten segíthetne a nyelvvizsga eltörlése.

Erre mondtam, hogy eddig azt gondoltam: az anyagi, társadalmi megbecsülés, létbiztonság hiányzik. Ezért szegődnek kevesen tanárnak. De igazad lehet biztosan csak a nyelvvizsga tartja vissza őket.


Nem állítottam, hogy a nyelvvizsgától megbecsültek lesznek, vagy biztosított lesz a létbiztonságuk, így kár is ezt visszakérdezned… Próbáld újra, hàtha másodjára sikerül megérteni.


Bár te is egy arctalan senki vagy az én szemszögemből, mégis megsúgom: 10 éve kaptam meg a diplomámat, a másodikat 6,5, utóbbit munka mellett csináltam.

A nyelvvel én is megszenvedtem, mert a nyelvtant sose szerettem. De nekiálltam, ès megcsinàltam a nyelvvizsgát, kemény munkával és tanulással. És igen, engem is buktattak meg nyelvvizsgán, mégsem sírtam a GYK-n, hogy minek nekem nyelvvizsga, a tanárnak se kell semmire egy zsákfaluban… 🤣🤣

2022. máj. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 260/291 anonim ***** válasza:
A diplomas embertol nem csupan az idegen nyelv ismerete varhato el, de az is, hogy tisztaban van a munkaeropiaci helyzettel es folyamatokkal. Egy ilyen helyzetben peldaul, amikor igen, a matekot a tesi tanar tartja, amikor az intenzives szakapolast szemesz vegzi, ERGO amikor bizonyos szakmak es munkakorok ilyen szinten veszelyeztetettek akkor igen azt mondom, hogy a nyelvvizsga felesleges. Ezen az allaspontomon nem valtoztat a vergodesed. Abban a munkakorben ahol a nyelvismeret nem szukseges ott egyetlen nyelvvizsga miatt visszafogott diploma is eppen eggyel tobb, mint ami elfogadhato lenne. Ha te ezt nem erted akkor sajnalom. Ragaszkodj csak a nyelvvizsgahoz, de a papir sem garancia semmire, inkabb tovabbi kulonbsegeket elez ki, tovabbi ekeket ver a tehetos es kevesbe tehetos szulok gyermekei koze. Ha van nyelvvizsgad biztosan ezt sem olyan nehez megerteni. Ha sebesz kese ala fekszem, pont nem foglalkoztat a gondolat, hogy van e nyelvvizsgaja. Elobb fekszem olyan kese ala aki anatomiabol vizsgazott otosre, mintsem franciabol vagy spanyolbol. Ha te komolyan azt hiszed, hogy a szaktudast nyelvtudasban merik, akkor hidd ezt, de magadat meg veletlenul se osztalyozd ilyen konnyelmuen, mert a harom diplomad sem jelent semmit, nem meg a nyelvvizsgad;)
2022. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!