Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ozmózis nyomás csökkenő...

Ozmózis nyomás csökkenő sorrendbe helyezése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy kell ezt a feladatot megoldani, mi az összefüggés??

Megvan adva MgCl2, glükóz, Al2(SO4)3 és NaCl, ami egy 0.01M-os oldatban van. Mitől függ az ozmózis nyomásuk?

Gondoltam a molekula méretükre, de mivel nincs megoldás így nem tudom :(

Illetve az anyagmennyiségükre, de szerintem az se jó.


Csak azért írtam le a gondolataimat, hogy lássátok nem csak a megoldásra vagyok kíváncsi, szeretném megérteni és előre köszönöm, aki veszi a fáradságot ><



#kémia #oldat #ozmózisnyomás #csökkenő sorrend
2021. dec. 31. 05:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na nem jött még válasz, az enyém meg reggel elveszett, szóval megpróbálom ezt nem kitörölni megint...


A disszociált ionok/részecskék száma lesz mérvadó

Az alumíniumsó 5, magnézium-klorid 3, konyhasó 2, glükóz 1. Bár az anyagmennyiségük azonos, más mennyiségű részecskét juttatnak a vízbe.


Az alumíniumsónak lesz a legnagyobb az ozmótikus nyomása.

2021. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy, köszönöm, hogy újra megírtad ><

Ezzel sokat segítettél! Annyira zavart, hogy ilyen egyszerű kérdés, és ezen ragadok le XD

2021. dec. 31. 13:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Annak mindig öröm segíteni, aki érteni akarja, és nem csak lemásolni a házira valót.
2021. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, engem legalább érdekel is XD

Az a vicc, hogy ez orvosi kémia vizsgában volt benne és ilyeneket tudok, hogy szabad entalpia, kinetika, felezési idő, elektrofil reakciók stb..., de mindig ezeken az alap dolgokon veszek el >< Szóval köszönöm még egyszer és legyen boldog új éved!

2021. dec. 31. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Én meg ezeket nem tudom :) búék és hajrá jövőre is!
2021. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4 -> Akkor azért volt ismerős a feladat.
2022. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha Szegeden tanulsz, akkor a hatodik fizika előadás jegyzetében benne van az ozmózis kifejtve.
2022. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ott :D én a kémiába néztem főleg, de láttam van a fizikába is, de így amblock az ozmózis jelenségét tudtam, csak pont ez, hogy az ionok mennyisége számít nem egyéb magasztosabb, az nem volt benne.

De köszi neked is! 😍

2022. jan. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!