Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szakra fogok...

Anglisztika szakra fogok jelentkezni. Most emelt angoloztam és megkaptam mellé a b2 es nyelvvizsgát is. Akik anglisztikàn vannak nagyon nehezek az anyagok?illetve nehéz megszokni hogy majdnem minden angolul van?

Figyelt kérdés
Még soba nem voltam teljes angol óràn ahol végig angolul beszélt a tanár,és félek hogy nem fog menni

2021. dec. 31. 20:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Az erős B2 nem is elég, az egy dolog hogy be lehet kerülni így, de első év végére C1-en kell lenni. Az anyag pedig időigényes, ahogy #5-ben olvasható.
2022. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%
Csak akkor nem ertem miet nem feltétel a C1, mert igy konkretan felesleges jelentkezni. A masik meg hogy minek van anglisztika kulon magyarul es angolul, ha a magyaron is angolul van minden? :D Ennyit nem er az egesz, semmire nem is jo a szak
2022. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
83%
Azert nem feltetel, mert az egyetem a felvett hallgatok utan kapja a penzt, akar allami finanszirozasu, akar onkoltseges hallgatorol van szo.
2022. jan. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Májusban leteszi az ember az emelt érettségit (B2 szinten van), legrosszabb esetben is utána van még egy egész nyara tovább angolozni, hiszen nem titok az, hogy a 2. félévben C1 alapvizsgát kell tenni anglisztikán. Aki komolyan gondolja ezt a szakot, ugyan nézzen már utána, hogy működik, nem lenne szabad meglepődni ezen
2022. jan. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
én +másfél-éves" gyenge B2 angol tudással mentem anglisztikára, ez talán 4-5 éve volt, nem tudom pontosan. a nyelvtani tárgyakkal, hangtannal, kiejtéssel borzalmasan szenvedtem, de az irodalmi, elméleti órák sokat segítettek a nyelvtudásomon, mert kontextusban könnyebb tanulni, mint mondjuk szótárazgatni. ha a tanár látja, hogy jó gondolataid vannak, érted a szöveget, meg van érzéked az akadémiai kritikákhoz, kutatáshoz, törihez, ilyesmik voltak, akkor a nyelvtudást nem annyira nagyon nézik, max kijavítják, ha valamit rosszul mondasz. de tényleg ne csinálj ilyen szakot csak így magában.
2022. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

A 22-esnek szeretnem válaszolni, hogy valószínűleg azert nem C1 a felveteli kovetelmeny, mert igy tobb embert tudnak felvenni. Ez fokent a videki egyetemek szempontjabol nagyon fontos, ahova egyre kevesebb a jelentkezo, (és persze így gyérebb is lett a felhozatal), de nekik akkor is nagyon lenyeges, h be tudjak inditani a szakot evrol evre. Hiszen ott van egy oktatoi garda, akinek kell munka. Valamint ott van maga az egyetemi epulet, az infrastruktura, a szep egyetemi varos, a kollegiumok, alberletek, a hallgatoi fejpenz, stb. Az elet nem allhat meg, inkabb a kovetelmeny valtozott. Valojaban abszolut indokolt lenne a szakon a C1- es szintu tudas mar kezdeskor!!! De aki C1-es tudassal rendelkezik, es ert valami mashoz is, vagy erdeklodik mas irant is, az ritkan jelentkezik angol szakra, vagy csak angol szakra. Az, h miert, mar itt elhangzott. Az angol szakon nem annyira nyelvoktatas, mint inkabb bolcseszkepzes megy, ami nem mindenkit erdekel, aki jol tud angolul. A legtobb embert inkabb nem. Egyebkent szerintem azert van "angol" es "magyar" anglisztika szak, mert kulfoldiek is jelentkezhetnek a szakra, az angol az nekik szol, a magyar pedig a magyar jelentkezoknek, illetve vegzoknek. Azonban gyakorlatilag ugyanaz az egesz, es a kepzes angolul folyik. A kulfoldieknek nem a "magyar" diplomat adjak ki. Ha azt adnanak, akkor senki nem jonne kulfoldrol. Az is lehet, h maga a diploma teljesen ugyanaz, de a kulfoldiek lehetosegei (pl. mesterkepzesi, doktoralasi lehetosegei) miatt szukseges ez a kettosseg az adminisztracioban. A magyarok es a kulfoldiek a szakon egyebkent nem kulonulnek el a kezpzes soran. Ez csak adminisztracios kerdes lehet, h magyar es angol elmevezes is van. Az oktatas angolul megy mindenki szamara.


Es a kerdezonek: igen, igy van, a szakot csak onmagaban ne csinald! Az csak "muveszkedes", semmi mas, mint szorakozas, de az is csak abban az esetben, ha kifejezetten elvezned a nyelveszkedest, irodalmarkodast, kulturakban valo elmelyedest, filozofalgatast, stb. Utana meg kb. a nagy semmi. Rengeteg ember tud mar olyan jol, vagy jobban angolul, mint amilyen tudassal a szakon vegezni fogsz. Azt pedig nem szabad elfelejteni, h felnott egy generacio, aki kint szuletett pl. Angliaban magyar szülőktől, vagy legalabb akinek egyik szülője magyar. Ha ők, es/vagy szuleik hazatelepednek, (gondolom csak kevesen kozuluk) akkor egyre rosszabbak lesznek az eselyek, fokent veluk szemben. Mert ok olyan szinten ismerik, ismerhetik mindket nyelvet, ahogyan egy egyetemen nem igazan lehet megismerni. De nem kell ehhez kint elni. Angolul egyre tobb ember tud magas szinten, bolcseszdiploma nelkul is, illetve egy-ket jelenleg sokkal piackepesebb diplomaval a kezeben. Az egyetemi anglisztika szaknak egyaltalan nem a nyelvtanitas a fo profilja, es nem az altalanos nyelvismeret magasszintu atadasa, ahogy ez mar fentebb is elhangzott.

2022. jan. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én anglisztikára mentem. Fél év után otthagytam.
2022. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ez a topik, gyönyörűen megfogalmazott és reális válaszokkal. Azt kívánom, bárcsak megosztaná ezt valaki egyéb szociális média platformon olyan leendő és már meglévő hallgatók csoportjában, sok mindenkinek segítene szerintem. Valakinek tetszik ez a szak, valakinek nem. De még aki szerelmese lesz az irodalomtörténetnek, az sem fog tudni releváns helyen elhelyezkedni valószínűleg (kicsi esélye van). Szomorú látni, hogy volt szaktársaim, akik OTDK-t is nyertek, jelenleg noname mobilvállalatok vagy ismert, de hektikus telekomok ügyfélszolgálatán dolgoznak, életüket annak szentelve, hogy ügyfelek minden panaszát, kívánságát és projektjeit teljesítsék, vagy csak továbbítsák idegen nyelveken - egy tipikusan sima érettségit igénylő pozícióban.
2022. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Szegény kérdezőt már-már megsajnáltam, hogy így lebeszéljük róla, de... Tényleg vannak hasznosabb szakok.


Ps. Respect minden kommentelőnek, hogy senki nem jött a mekis dumával, és nem hangzott el a "büfészak" kifejezés. Az anglisztikát NEM könnyű elvégezni. De nem is érdemes.

2022. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Bufeszaknak azokat a szakokat hívják, amiket könnyű elvegezni es legalabb ugyanannyira hasztalanok is. Na most az anglisztikat nem könnyű elvegezni, viszont ez sem er szart se. Akinek ilyen jo nyelverzeke van, az könyörgöm barmit csináljon, csak ezt ne.
2022. febr. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!