Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökök ti hol végeztétek az...

Mérnökök ti hol végeztétek az egyetemet, milyen szakon? Mit dolgozol, miből áll a munkád?

Figyelt kérdés

2022. jan. 3. 12:58
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Pécs. Építészmérnök. Kőműves vagyok. Négyszer annyit keresek, mint mérnökként. Tiszta nyereségem 1.4 millió havonta.


Felújítás, javítás, kivitelezés.

2022. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

#1

Adózással, számlázással minden rendben van?

2022. jan. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Igen, mert sok a rosszakaró, irigy ember, mint amilyen te is vagy.
2022. jan. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Villamosmérnökként végeztem a BME-n. Szoftvermérnökként kezdtem el dolgozni egy autóipari cégnél. A munkám abból állt, hogyha felmerült valamilyen hiba egy eladott termékben, akkor ki kellett deríteni, hogy mi a hiba oka, illetve ha kiderültek különböző hibák a szoftvert illetően (nem volt elég robosztus), akkor azokhoz készítettünk szoftvermódosításokat (C nyelv + követelményírás, dizájn, modultesztelés). Ezenkívül a napi munkánkat segítő, azt automatizáló programokat, szkripteket írtam (Python nyelven). Nemrég váltottam céget, itt még a betanulási folyamatban veszek részt.


Kezdő keresetem 2020-ban bruttó 480 000 Ft volt, kb 45%-kal többért váltottam.

2022. jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
*Annyi kiegészítés, hogy a 480-an az fél év után 5 %-kal emelkedett. Ahhoz képest kb 45 %-kal magasabb a jelenlegi bérem.
2022. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
1: lehet, hogy túloz kitudja, de a tervezői építész, építős berek sok esetben nem túl mérnökiek szoval akár igaz is lehet. Építészt is ismerek aki videken 200 ezerért tervezett tervezői irodában ès most inkább nyilaszarokat èpit be.
2022. jan. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
BME villamosmérnök, energia, nagyfeszültségű hálózatok üzemvitel. Már semmit. :D De jó volt. Életemben sosem csináltam mást, mint amit szerettem csinálni.
2022. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!