Szakma vagy egyetem?

Figyelt kérdés
13-os vagyok egy szakgimiben és vàlaszthatok hogy itt akarok e maradni még egy szakmára,valszeg (vendéglátás,pincér,irodai munka stb..ilyesmire gondoltam) vagy menjek el egyetemre? Anglisztika szakot néztem ki mert arra pont elèg a pontom viszont nem tudom mèg eldönteni:/ Ti mit javasoltok?

2022. jan. 5. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Még mindig szakma, de nem ilyen kamusi, hanem valami értelmes, víz villany gáz szakács ilyesmi
2022. jan. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Szakma.


Főleg, ha még fiatal vagy, főleg, ha még nem tudod pontosan melyik szak érdekelne ténylegesen.


Hidd el, nagyon sokan esnek két szék közé vagy járnak úgy, hogy a(z első?) egyetemi szakuk csalódás.

Aztán már mindennek rossz szájíze lesz, ha nem tudod helyrehozni/pótoni a döntéseid, vélt vagy valós célod, következményeit.


Ne állj be a sorba. Legalábbis ilyen téren ne.


Főleg, ha államis leszel, akkor feleslegesen költenek rád, ha meg önköltséges, akkor úgy számolj, hogy a "büfészakok" is többszázezrek.

2022. jan. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, ebből egyik opció sem túl jó.

A vendéglátás nagyon stresszes, nincs hétvége, nincs ünnepnap, csak a meló 12-16 órás műszakban.

A titkárnő meg kb a semmi kategória, gépelni, postát iktatni mindenki tud. (Bár bevallom, nem tudom, mit tanítanak ezen a "szakmán" - ha van benne valami értelmes, mondjuk Office csomag haladó szintű kezelése, akkor nem olyan rossz.)

Az anglisztika viszont önmagában alapszakként nem fog neked biztos megélhetést adni, vagy plusz munkát kell beletenned, vagy még mestert, vagy 3 év után ott állsz, hogy alig vagy több, mint egy érettségivel.



Ha az irodai munka tetszik, mit szólnál esetleg egy TB + bérügyintézőhöz, számviteli ügyintézőhöz? Ezek se adnak olyan sok pénzt, de picivel jobb, mint a sima titkárnő.


Mindenesetre így ne menj egyetemre, csak azért, hogy ott legyél. Vagy keress egy értelmes szakmát, vagy egy értelmes szakot.

2022. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát én a második egyetemi szakomat végzem, ez elég piacképes és az első se egy büfészak (inkább speciális terület amivel pl fővárosban elég jól lehetne keresni), de így se látom, hogy valaha "hú de jó" életszínvonalon fogok élni. Szerintem, ha 18-19 évesen elkezdtem volna egy szakmát akkor sokkal előrébb tartanék az életben. Lányként lehet kevesebb a lehetőség, de fériként egy víz-gáz-fűtés szerelő, burkoló, villanyszerelő, autószerelő (bár ebből van aki nem keres olyan jól), karosszéria lakatos, gumis, szakács, (klímás) sokkal jobb fizetést kaphat, mint a diplomások 80%-a. Én nagyot csalódtam a felső oktatásban, teljesen felesleges dolgokat tanulunk és mikor kikerülünk gyakorlatilag semmihez sem értünk. Mondom ezt úgy, hogy sose vettem félvállról a tanulást és szakmai gyakorlatra is jártam. Vendéglátás nagyon szar amúgy, azzal van tele a Facebook, hogy panaszkodnak minden poszt alatt mennyit kell dolgozniuk. (akkor miért választották azt?! :D) Jól tudsz keresni szakácsként, de azért az 50 fokos konyha egész nap nem túl kellemes. Sőt pincérként is hazaviszel 300-350 nettót, de ott nincs hétvége és ünnep se.
2022. jan. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Valaki meg tudja mondani mi a felsőbbrendű az ötös kommentben? Már kaptam egy privit ezzel kapcsolatban, hogy kinek hiszem magam :D Pont azt írtam, hogy egy szakmával jobban lehet keresni, mint diplomával.
2022. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyetemen csak a matematikus, info-programozás, fizikus éri meg. Főleg, ha HO-ban tudod csinálni nyugati cégnek. Ezekkel tényleg jól lehet keresni.
2022. jan. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
#7: Akkor az egyetemi szakok 80%-a ilyen alapon meg is szűnhetne. Nem mindenki kizárólag a magas fizetésért megy egyetemre.
2022. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!