Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 700 oldalnyi anyagot ti hány...

700 oldalnyi anyagot ti hány nap alatt tanultok meg?

Figyelt kérdés

jövőhét szombaton szóbelizek, 39 tételből kell majd 3-at húzni, itt vannak a címek:

[link]



2022. jan. 5. 12:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Hát... nekem egy hónapba telne szerintem ennyi mindent memorizálni. De akinek fotografikus a memóriája (ami pedig igencsak ritka dolog), annak ez nem gond.
2022. jan. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb 2 hét lenne, de utána meghalna az agyam kb és kellene egy-két hét regenerálódás. Persze mindez csak akkor, ha nem kell dolgoznom közben. És ezt úgy, hogy ha olyan a téma, amit én tanulok, ez nem tudom mennyi lenne. (Nálunk érteni kell, nem magolni, és egy nap 50-60 oldalt tudok feldolgozni ilyen tétel-bizonyítás jellegű szakirodalomból.) Ez, amit küldtél, sokkal több idő lenne nekem. Úgy 4-8 hét.
2022. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha félév közben semmit nem készültem, és tegyük fel hogy van affinitásom a tudományterülethez amihez a tételek kapcsolódnak, akkor legalább 4 hét éjjel-nappal. Ha félév közben foglalkoztam az anyaggal, esetleg ki is dolgoztam a tételeket, akkor 2 hét is elég lehet. Mondom ezt úgy, hogy jogra járok, és mondjuk egy büntetőjog vizsgára kell legalább 50 törvényi tényállás szó szerint plusz hozzá 300 oldal a könyvből álomból felkeltve is, és négy ilyen vizsgát is elsőre abszolváltam 12-14 nap intenzív készüléssel úgy, hogy előre kidolgoztam a legtöbb tételt.
2022. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hónap volt kb 700 oldal a szigorlatra. De érdemes hamarabb kezdeni, miért csak 1 héttel előtte kezded????
2022. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A mait levonva van 9 napod.

Ha ki vannak dolgozva a tételek, akkor napi 5 tétel + az utolsó nap a maradék 3 után egy teljes körű ismétlés.

Így azért nem olyan veszélyes.

Ha nincsenek kidolgozva, akkor most 2 nap alatt csináld meg, és 7 nap alatt napi 6 tétel + utolsó napon az ismétlés.

Ha van energiád, közben is érdemes ismételni: minden nap az előző napi adagot.

2022. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi (előző vagyok), hogy ne sorban haladj. Inkább minden körből tudd a felét, mint pl az első 13at teljesen, a másik 13at félig, a harmadikból meg semmit. Így jobbak az esélyeid.
2022. jan. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! ki vannak dolgozva a témák,mert a diasorból tanultunk,ugyanaz kell most is,csak mivel nem sikerült az írásbelim(tesztes vizsga volt online,k.rvára kicsavart kérdésekkel),ezért menni kell szóbelire... :D

5-6#: mindhárom témából kell 1-1-et húzni,szóval így nehéz lenne kihagyni az utolsót. amúgy úgy átlagban 2 oldal mindegyik téma, definíciók nem igazán kellettek,de nem tudom,milyen lesz a vizsga.

2022. jan. 5. 19:27
 8/11 A kérdező kommentje:

pl itt van a 13assal jelölt három témakör anyaga,60 oldal

[link]

annyira nem gáz, vagy lehet én vagyok túl bizakodó :'D

+ vannak minden témakörhöz önellenőrző kérdések,változóan 10-30db között,szerintetek érdemes azokat is átnézni pluszba?(végülis ugyanúgy a diasorból van kigyűjtve,már év közben kidolgoztam őket)

2022. jan. 5. 19:34
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Á meghalnék ennyi magolástól😆 inkább copok a mérnök matekkal
2022. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na sziaszok,3-as lett a vizsgám,egyébként 21-én mentem szóbelizni :D
2022. jan. 27. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!