Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták! Mit dolgoztok...

Egyetemisták! Mit dolgoztok egyetem mellett? Hány órában? Hogyan egyeztetitek össze a sulit és a tanulást? Hányadik évtől dolgoztok?

Figyelt kérdés

Nappali alapképzéses hallgatók válaszai érdekelnének.

Akinek nem indiszkrét leírhatja azt is,hogy mennyit tud egy napban suli mellett a diákmelóval összegyűjteni.

Ha van ide tartozó megjegyzésetek,történetetek azt is szívesen elolvasom.



2022. jan. 5. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Én nem tudok sajnos. Általában 8-2/4ig végig órám van, de van aki későbbre is tesz órát. Ha épp kevés órám van, akkor is szar a beosztása...egyik reggel nyolckor, a második délben, a harmadik meg fél7kor 4 órás szünettel. Hétvégén tudnék, de nem egy alibi szak, szóval valamikor készülni is kell. Alig várom, hogy vége legyen és felvegyenek valahova és pénzt keressek, mert sok gyakorlati hasznát nem látom a tanult dolgok nagy részének.
2022. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Levelező tudsz csak dolgozni mellette, mert általában estig vannak órák nappalin
2022. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Első vagyok. Talán az utolsó 1-2 félévben tudsz, akkor már kicsit kevesebb óra szokott lenni csak ugye ott meg bejön a szakdolgozat is. Főleg azok dolgoztak nálunk nappalin, akik megcsúsztak a tárgyakkal és úgy az utolsó félévekre tényleg alig maradt órájuk, csak a csúszósak.
2022. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én BSc II évtől dolgoztam MSc I évig. 3 hétköznap délután + 1 teljes hétvége. Persze, nem voltam az óralátogatás bajnoka:) Irodai munka volt, amihez kellett az angol nyelvtudás, szóval plusz jó dolog volt, hogy addig is tudtam gyakorolni a nyelvet.

Hogy mennyit kerestem, az nem releváns már, azóta sokat változtak az árak.

2022. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan már MSc-s vagyok, de azért leírom.

25 kreditet vettem csak fel, azokat is úgy összesűrítve, hogy csak 2 nap kelljen bejárnom (2 kevésbé fontos előadás munkanapra esett, de ezeket különösebb szívfájdalom nélkül szkippeltem.). Két napot dolgoztam egy héten, ez ugye összesen 16-18 óra, mikor mennyi. Nagyon sokat kellett tanulnom, úgyhogy viszonylag nehezen ment az összeegyeztetés, gyakorlatilag minden este éjfélig tanultam és onnan estem be az ágyba, és nem volt egy darab szabad hétvégém sem. Erre valamit ki kéne találni következő félévre, mert nagyon nem egészséges így :D Alapképzés negyedév óta dolgozok szakmában, gyakornokként. Objektíven nézve nem kiemelkedő fizetés, viszont nagyon jó környezet és hasznos tapasztalat. Kb 100k egy hónapban a fizetésem.

2022. jan. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szakomhoz kapcsolódó projektekben veszek részt. Heti 20 órában. Simán össeegyeztethető, mivel eleve nagyon egyetemközeli a dolog. Plusz az egész remote megy, be tudtam járni minden órára. Első év vége óta. (Igen, BSc)

Kb. nettó 1000/órával kezdtem, de pár hónap alatt olyan 1500 lett belőle. Napi keresetet nem tudok mondani, havonta kaptam fizut, de kiszámolhatod átlagosan.

Eddig mindig 30 kreditem volt. És mivel a meló kapcsolódik a szakomhoz, tudom tartani a 4,5 körüli átlagot, mert tanulok abból, amit munka címszó alatt csinálok. Egészen konkrétan jobbak lettek miatta a zh-im/vizsgáim stb, mivel azt a szakirodalmat feldolgoztam (és alkalmaztam) a munkám miatt korábban.


Mindenkinek tudom javasolni, hogy ha teheti, dolgozzon valami olyasmit egyetem mellett, ami hozzájárul a tanulmányaihoz/szakmai előmeneteléhez. Tudom, hogy nem mindig egyszerű ilyet találni, de megéri keresni.

2022. jan. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már csak egy félévem van vissza és eddig nem dolgoztam az egyetem mellett, de már valószínűleg nem is fogok. Elég kötött az órarendünk mert a legtöbb tárgyból csak egy időpontot hirdetnek meg (azt is a leglehetetlenebb időpontban...) és a legtöbb tárgyam katalógusos is (max 2 alkalommal lehet hiányozni általában), így az első négy félévemben hétfőtől péntekig be kellett járnom az egyetemre. Most az utolsó évben már kevesebb órám van ugyan, de többet kell velük foglalkozni és most már a szakdolgozat is a nyakunkon. Illetve nálunk mindig inkább a szorgalmi időszak szokott húzósabb lenni, mert több szemináriumunk van és ezekre hétről hétre kell készülni, hiszen a félévi teljesítményünkre kapjuk a jegyünket. Magyarul azért elég sok időmet az egyetemi teendők töltik ki és én emellett nem tudtam nyugodt szívvel bevállalni azt, hogy dolgozzak. Ehhez hozzá kell tennem azt is, hogy nekem nem kell magamnak előteremtenem a megélhetésemhez szükséges pénzt és ezáltal könnyebb helyzetben vagyok, mert nyilván ez valakinek nem döntés kérdése és muszáj munkát vállalnia az egyetem mellett, nincs más út. Viszont én így úgy vagyok vele, hogy bár szívesen dolgoznék, nem szeretném feleslegesen tovább nehezíteni a saját helyzetemet és egyelőre nem is találtam olyan lehetőséget, amit így is megérné elvállalni. Egy vidéki egyetemen tanulok és itt elég korlátozottak a diákmunkás lehetőségek, kevés is a meghirdetett állás és nem is túl rugalmasak, sokat kell dolgozni, nem is könnyű munkák stb., félnék attól, hogy az egyetem rovására menne (pl. az átlagainktól függ a kollégium, ösztöndíjak, a továbbtanulás is).
2022. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5%
Ha nappalisként belefér egy melóhely, akkor az a szak annyit is ér...
2022. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
3%
Ott a pont ☝️
2022. jan. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam. Főleg azért, mert nekem is bénán voltak az óráim: pl reggel 8, majd 12-18ig.

Péntekenként dolgozhattam volna, de az volt az egyetlen nap, amit nyugiba a párommal tudtam tölteni így nem tettem. Nyáron jártam diákmunkázni, azt igyekeztem beosztani és tanultam az ösztöndíjért. Így együtt volt annyim, hogy el voltam.

Azóta már 5 éve dolgozom :D jó is volt a diákélet.

2022. jan. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!