Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mennyire gyakori...

Egyetemen mennyire gyakori az, hogy csúsznak egy évet a tanulók?

Figyelt kérdés
Mérnökinformatikán vagyok és most realizáltam, hogy valószínűleg a 7 féléves képzést 9 félév alatt fogom megtenni, mert pár tantárgyam nem lett meg. Világ életemben jó tanuló voltam, ezért is érint nagyon rosszul ez a dolog. Kíváncsi vagyok hogy ez milyen gyakori.

2022. jan. 8. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

1 év??

Viszonylag ritka. Többet szoktak csúszni.

2022. jan. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
időben elvégeztem egy 6 éves képzést. A többiek is, egy kivételével, aki fél évvel utánunk végzett, de ő így akarta-
2022. jan. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Egy tanárunk egyszer azt mondta, hogy nincs egyetem csúszás nélkül. Mondjuk el is intézte nekem..


Egyébként mérnökinfón az a ritka ha valaki nem csúszik 1-2 évet szóval nyugi

2022. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

#2

Nyílván van ilyen is.

De nem úgy, hogy pl a két matektárgyat amin a legtöbben buknak és arra épül kb minden 2 félévről leviszik 1 félévre. Ha 1 év alatt nem tudta megtanulni a diákok 70%-a, na majd akkor 1 félév alatt hátha. Ahogy meg egy normális matek karos tanár kifejtette, hogy ez hülyeség, hogy nekünk ilyen szinten tanítani és ő már akkor is szóvá tette, mikor először kellett tanítani neki ezt, hogy ez lehetetlen. 1 év alatt kellene azt megtanulnunk, amit más karokon 2 év alatt tanítanak és még ott is nagy a bukási ráta (ezt nem tudom, csak a tanár elmondása alapján), de nekünk már 1 félév van akkor arra, amire máshol 2 évet szánnak. 2 ilyen tárgyunk van. Erre a 2 tárgyra épül a legtöbb tárgyunk, mert nálunk még épülős rendszer van, ami a legtöbb szaknál már nincs.

Hogy lehet-e így csúszni?? Hát persze. Csak ugye aki ezt nem látja el se hiszi. Okoskodni kívűlről könnyű. De még a matek tanárok is vakargatják a fejüket, ha ezzel fordulsz hozzájuk. És csak 2 tárgyat említettem, de mellette van még egy csomó. És minden tanár a maga tárgyát teljes mértékben követeli. Legtöbb tárgynál 60% a kettes ponthatár, de van hogy az is csak annyi, hogy 60% kell, hogy vizsgára tudj menni. De volt már 70% os ponthatárom is. Ilyenek mellett ha csak 1 évet csúsznék az álom lenne. De 2 évet már csúszok.

2022. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az infós tárgyaim eddig mind 5-ös, egy-két kivétellel, ami 4-es. Az analízis 1 és analízis 2 is meglett rögtön, elégségessel, illetve a diszkért matematika is. Amivel gondom van az a matematika szigorlat, amit másodjára vettem fel és biztos vagyok benne hogy most sem fog sikerülni, mert sajnos a mostani szorgalmi időszakba valamiért nem kalkuláltam bele, hogy még arra is készüljek. Szóval számolgattam és ha csak következő félévben csinálom meg, akkor egy éves csúszásban leszek, és ez valami hihetetlen módon elvette az életkedvem és eléggé magam alatt vagyok. :(
2022. jan. 8. 22:54
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Tesóm 6 év alatt végezte el, sőt mások is sokat csúsztak azon a szakon.
2022. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne temesd magad, még simán neglehet most is.


Ha mégsem: azért a mérnökinfó bem a lightosabb szakok közé tartozik, az az 1 év nem vészes, akár dolgozhatsz is mellette, ha nincs más tárgyad.

2022. jan. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyanokat akik két èvet is csúsztak vele ès ebben dolgoznak, szóval nem gáz. A végén meg ha màr kevesebb csúszó tàrgyad van el lehet menni gyakornoki melókra.
2022. jan. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!