Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosiról sokan kibuknak? Kb...

Orvosiról sokan kibuknak? Kb hány százaléka végzi el?

Figyelt kérdés
Ugye eleve magas pontszámmal lehet bekerülni, gondolom komolyabban veszik a tanulást, mint egy mérnökin ahova kb minimum is elég. ( sokan ki is esnek ezért)

2022. jan. 13. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Százalékot nem tudok mondani, nekem ebben még nincsen tapasztalatom, de amit megfigyeltem, hogy attól, hogy a pontszám magas nem feltétlenül jelenti azt, hogy valaki bírja az egyetem tempóját,mivel jóval többet kell tanulni mint a 2 emelt érettségire. Nyilván gimisként az is bőven elég egy 18 év körülinek, de szerintem egyetemen változik a tanulási szokásod is. Ha nem kapod fel a ritmust könnyen csúszhatsz, valamint vannak nagyon szóró tárgyak is, ahol ha kifogsz egy kemény vizsgáztatót és nem tudsz "mindent is" simán megbukhatsz. Persze van több lehetőséged is egy adott vizsgára, de pl az anatómia tárgy rettegett híre szerintem teljes mértékben igaz, ott tanulhatsz előtte folyamatosan 1-2 rossz válasz és vége a vizsgának. A másik szerintem, hogy sokakat elvisz az egyetemista élet, a sok buli, társaság vonzóbb és nem kezd el az adott személy időben készülni a vizsgákra. Valamint az is közrejátszik, hogy sokan elhiszik magukról már első évben, hogy ők már orvosok, vagy a másik oldala aki céltalanul jött orvosira és később koppannak, hogy nem megy, motiválatlanok és megutálják.
2022. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Oktatás.hu-n valahol vannak felsőoktatási statisztikák, ott lehet találni adatokat hogy hol mikor mennyien kaptak diplomát. A ponthatár azért magas, mert ez egy nagyon népszerű szak, sokszoros túljelentkezéssel (ha több a jelentkező, több a magas pontszámú jelentkező is, magasabb a ponthatár).
2022. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 2013-ban kezdtem, 50-en voltunk egy csapatban a gólyatáborban, ebből 4 emberről tudom biztosan, hogy otthagyták az egyetemet: egyikük még első félévben, 3-an a másodéven nem jutottak túl.


31-en végeztek 6 év alatt, a maradék többsége, köztük én is, 1 év csúszással.


Szóval nem esnek ki sokan, a csúszás már gyakoribb, de több mint a fele időben végez.

2022. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosin eszméletlenül nagy a lemorzsolódás. Durvább a szívatás, nyilván azért is, mert mi 5 év után már teljesen egyedül dolgozunk, illetve a szakmánk megkívánja a pontos, precíz munkát minden területen. Mi 55-en kezdtük, ebből a társaságból harmadévre 23-an maradtunk. Nagyrészt csúsztak, de páran azért otthagyták az egyetemet.

Orvosin is nagyon gyakori a csúszás, de arányaiban véve nem ennyi a bukó...

2022. jan. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!