Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (Sürgős!!!) Első éves...

(Sürgős!!!) Első éves egyetemista vagyok, ha BA képzésen vagyok és a második félévben március 15 elött kiiratkozom akkor vissza kell fizetnem valamit?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az osztatlan képzésen úgy van, hogy ha első vagy második félévben iratkozik ki az ember akkor még nem kell visszafizetnie semmit.

De a BA - n ez csak az első félévre vonatkozik.

Viszont olvastam egy olyat, hogy :

"Ügyfél tehát fentiek alapján nem vesz igénybe ösztöndíjat abban az adott félévben:

- amelyben a hallgató jogviszonya tavaszi félév esetén március 15., őszi félév esetén október 15. előtt megszűnik,"...


Szóval ez alapján, ha március 15 elött iratkozom ki, akkor még nincs baj és nem verik rám azt a 300+ ezer forintot?


(Van valami, ami miatt nem tudok egyből kiiratkozni, kicsit bonyolult a helyzet, ezért érdekelne, hogy ha esetleg március 15 elött ki tudnék iratkozni akkor kellene e fizetnem vagy sem.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. jan. 14. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell.
2022. jan. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem, iratkozz ki nyugodtan.
2022. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2022. jan. 14. 18:13
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
De ha passzív félévet választod és utana egy aktív félévet követen iratkozol ki akkor se kell visszafizetni ha nem kezdesz új szakot szeptemberben.
2022. jan. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem miért nem jött be az egyetem?
2022. jan. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak szakot tévesztettem..

Nem jött be, de nem akartam feladni, fél évig bírtam.

2022. jan. 15. 00:13
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Egyébként ha 5 félév után hagyod abba akkor se kell fizetni, kiváltható ugyanannyi magyar munkaviszonnyal. Mi volt az a szak?
2022. jan. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!