Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehetne...

Mennyi idő alatt lehetne felkészülni emelt biológia és emelt kémia érettségire kb. az alapoktól kezdve?

Figyelt kérdés

Sajnos már leérettségiztem, de akkoriban még nem alakult ki bennem pontosan mivel is szeretnék foglalkozni a későbbiekben...

Most végre eldöntöttem, éppen ezért érettségizni fogok az említett tantárgyakból. Tegyük fel ha 85-85%-osra szeretném megcsinálni kb. a 0-ról kezdve, és járnék magántanárhoz is, körülbelül mennyi idő alatt lehetséges ezt véghezvinni?



2018. aug. 25. 23:54
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha jársz magántanárhoz, akkor szerintem max 2 év alatt eljuthatsz az emelt szintre.
2018. aug. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha most szeptemberben elkezded, akkor simán megtudod tanulni az érettségiig, főleg, hogy neked már nincs is melette más tantárgyad... Amúgy a magántanár meg tudja neked mondani, hogy ő mennyi idő alatt képes téged felkészíteni a te tudásoddal...
2018. aug. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen helyzetben voltam, mint te. Szeptemberben kezdtem, a tavaszi érettségire felkészültem, bejutottam elsőre. Szerintem azt fontos tisztázni, hogy van-e mellette bármi egyéb dolgod (például munka) vagy tudsz tisztán a felkészülésre koncentrálni. Átlagos képességekkel, magantanari segítséggel, ha tényleg odateszed magad, ennyi idő alatt simán meglehet! Sok sikert és kitartást!
2018. aug. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van orvosis ismerősöm aki vállal felkészítést bioszból, ha gondolod.
2018. aug. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én bioszból érettségiztem újra, 30 évesen, vagyis tizenkét év kihagyás után.

3-4 hónap volt, fogtam azokat a nyomorult könyveket, és elolvastam, meg kijegyzeteltem önállóan, tanár nélkül. A citromsav-ciklusnál anyáztam kegyetlenül, de a többi mind simán megtanulható, ha nekifekszel.

85%-os emelt lett belőle.

2018. szept. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magántanárral simán menni fog, ha szinte minden nap gyakorolsz, a korábban átvett anyagokat is, hogy ne felejtsd el.

A biológia a könnyebbik a kettő közül, azt megtanulod és simán mehet 90%-ra is. A kémia már nehezebb, főleg, ha nem vagy a legjobb matekos, az inkább egy megértős tantárgy. A 70% már igen jónak számít és azzal valószínűleg már fel is vesznek. Két év alatt megtanulható alaposan. :3 Sok sikert neked!

2018. szept. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!