Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelemnek mi értelme van?

A történelemnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves kamasz fiú vagyok, 3-4-5 tanuló. (csak hogy ne legyen rossz elképzelés) Nos itt az van hogy én egyszerűen nem érzem hogy a történelem segített is volna valamit az életemben. Azt hasznosnak találtam hogy megtudtam gőzmozdonyok voltak régen,de az ilyen háborúkat, csatákat már nem. Ez néhány tantárgynál is így van. Én szünetekben diák munkát végzek pénzért (anyjám munkahelyén is) tudok valamennyire főzni, tudom a mosógépet használni, tanulok a szakmámhoz (zenélés), keresem azt a lányt aki nekem az igazi. Tehát jól megvagyok a töri nélkül is, tudok nélküle is tanulni az életről
2022. jan. 16. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Mert az iskolában átadják azt a tudást, aminek elvileg alapműveltségnek kell lennie, de valójában semmi szükséged rá, térképet olvasni nem tanítanak meg

De ha körbenézel, nem a töri az egyetlen tárgy ami értelmetlen. Még az olyan tárgyakat, amiknek értelme is lenne (biológia, földrajz), is olyan tananyag tölti ki nagyrészt, amivel később még Honfoglalón se tudsz villogni (a törivel legalább igen)

2022. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
1. Jobb lett volna, ha nem írsz semmit, ostoba és szűk látókörű vagy.
2022. jan. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi értelme van bárminek is? Az iskola ad egy kis betekintést sok mindenbe, utána a te döntésed hogy akarsz-e vele még foglalkozni, vagy egyik füleden be másikon ki.
2022. jan. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Valentino BROssi ***** válasza:
100%

Van aki számára semmi értelme - régen népiskolának hívták azt az iskolatípust ahova a parasztcsaládok gyerekeit beterelték, nekik nem tanították mást, csak földművelést (a lányoknak ház körüli munkát), olvasást, számolást meg azt, hogyan viselkedjenek nemesi társaságban.

Ma már olyan liberális és egalitárius világban élünk ahol a pórnépre is rákényszerítik entellektüel, a minimálisnál több elvonatkoztatást igénylő témák oktatását, így került be a történelem vagy a filozófia is a tantervekbe. Pedig ahogy a te példádból is kitűnik van akinek több igénye lenne arra, hogy mondjuk ismét a krumplipucolás meg teregetés legyen az alap tantárgy a közoktatásban.

2022. jan. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked valószínűleg rosszul tanítják a történelmet, összefüggések helyett eseménytörténetet. Amúgy a történelem iránt nem érdeklő gyerekek számára csak később jön el a megvilágosodás: a történelmet tulajdonképpen azért tanuljuk, hogy a jelenkorunkat megértsük, ilyen fogalmakat, mint demokrácia kontra diktatúra, kiállás az emberi jogokért. A történelem végigvezeti az emberek közötti egyenlőtlenség válfajait (rabszolgatartás demokráciával párhuzamosan, jobbágyság, tőkefelhalmozó gyáros és agyonzsigerelt munkás ellentéte, az emberi hatalomvágy megjelenési formáit, az egyház agymosó hatását. És az országok közötti békétlenség előzményeit is, pl hogy az oroszok hogy nyúlták le a lengyel területeket, amiért még ma is utálják őket a lengyelek, vagy a magyar-román gyűlölködést még az első világháborúra visszavezetve.
2022. jan. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyak többsége inkább csak arra jó, hogy megtudd van-e kedved hozzá hosszútávon.
2022. jan. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
64%
Rengetegen jól megvannak iskola és munka nélkül is, az más kérdés, hogy szellemileg egy egysejtű szintjén mozognak.
2022. jan. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Nekem erről az a véleményem, hogy jó ha ismered, de ezt számon kérni nem jó dolog, mert teljesen ki lehet ölni egy emberből a tárgy utáni rajongást a dolgozatokkal.
2022. jan. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokat lehet tanulni történelemből a múlt társadalmairól, ami segíthet megérteni a mai világunkat is.
2022. jan. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Sok tantárgy nagyon is érdekes lenne - ha nem lenne lenyomva a torkunkon

Elhallgatni elhallgatnék én bármit, de hogy először évszámokat magoljak 2 évig, majd már pontos dátumokat, ennek semmi értelme

2022. jan. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!