Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelemnek mi értelme van?

A történelemnek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves kamasz fiú vagyok, 3-4-5 tanuló. (csak hogy ne legyen rossz elképzelés) Nos itt az van hogy én egyszerűen nem érzem hogy a történelem segített is volna valamit az életemben. Azt hasznosnak találtam hogy megtudtam gőzmozdonyok voltak régen,de az ilyen háborúkat, csatákat már nem. Ez néhány tantárgynál is így van. Én szünetekben diák munkát végzek pénzért (anyjám munkahelyén is) tudok valamennyire főzni, tudom a mosógépet használni, tanulok a szakmámhoz (zenélés), keresem azt a lányt aki nekem az igazi. Tehát jól megvagyok a töri nélkül is, tudok nélküle is tanulni az életről
2022. jan. 16. 23:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%

Töri órán 2-3-asokkal bukdácsoltam, de ha valami olyan kvízjáték ment, az esetek nagyobb részében én voltam az a környezetemből, aki tudta a választ

Miért? Mert amit iskolában meg kell tanulni, az sok és felesleges és töltelék és száraz

(1,10)

2022. jan. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Valami olyasmit szerettem volna írni, mint az 5-ös válaszoló, csak nem tudtam volna ilyen jól és értelmesen összeszedni. De maximálisan egyetértek. Nekem valahogy az is a hiányos töri tudásnak tudható be, mikor emberek százai, ne adj Isten ezrei hasonlítják a mostani koronavírusos helyzetet ahhoz a bizonyos sárga csillaghoz. Vagy a másik opció, hogy ennyi alacsony érzelmi intelligenciájú ember van az országban, esetleg mindkettő.

Jelen társadalmunk alappillérei is a múltban keresendőek. Nem kell ehhez sem szociológusnak, sem közgazdásznak lenned, átlag hétköznapodra hatással van a történelem. Meg szeretnél nézni egy filmet, el szeretnél olvasni egy könyvet, de se térben, se időben nem tudod azt elhelyezni, alapfogalmakat nem értesz.

Illetve én úgy gondolom, hogy érzékenyít is. Nem árt tudni, hogy milyen volt alig 100 éve a nők helyzete kicsiny hazánkban, milyen volt egy átlag paraszti család élete, milyen hatással voltak a háborúk a hétköznapokra. Az ember hajlamos romantizálni ezeket a dolgokat, pedig ha felcsapsz egy történelem könyvet, ahol sokszor feketén fehéren leírják, hogy hogyan végezték ki emberek ezreit, hogy hányan haltak szörnyet azért, mert valakinek az úri kedve úgy diktálta, hogy menni szeretne kicsit "kalandozni", akkor úgy rájössz, hogy számunkra is aggasztó lehet, ha a szomszédos országok háborúzni kezdenek egymással. Úgy mondanám, hogy ahhoz, hogy megértsd a jelent, meg kell tanulnod a múltat hozzá.

2022. febr. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!