Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme korrepetálást vállalnom munkának egyetem mellé?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, most kezdem az egyetemet, és szeretnék mellette dolgozni, de úgy, hogy a tanulás ne menjen ennek kárára. Budapesten van lakásom, magamba élek, tehát a hely is adott lenne. Történelem és angol korrepetálást vállalnék, elsősorban általános, és középiskolások részére. (C1 nyelvvizsga, angol emelt 87%, töri emelt 90%-os érettségi). Szerintetek van értelme? Lenne rá kereslet? A szülők engednék a gyereküket egy egyetemistához korrepetálásra? Milyen árba csinálhatnám szerintetek?

2019. aug. 12. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

No offense, de "20 éves vagyok" "Budapesten van lakásom"...


Ez így már főnyeremény, kiadsz egy szobát magad mellett, és nem kell korrepetálnod... Havi 30-40 ezer.


De: milyen árba csinálhatnád? Papír nélkül merész dolog. Esetleg megbízási szerződéssel, mint alkalmi munka. Aztán majd nem a gyerek lesz a hibás ha továbbra is rosszul tanul rossz jegyet kap hanem te. Biztos akarod?



De komolyan, 20 évesen saját BP lakás... congrat.

2019. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Saját lakást csak azért írtam, hogy lenne helyszín. Albérlet, garzon a pontosabb megfogalmazás :D
2019. aug. 12. 20:02
 3/4 anonim válasza:

Ha most kezded az egyetemet, mindenképp várj vele pár hónapot, hogy megszokd az egyetemet, hogy néz ki egy-egy heted. De aztán már nyugodtan csinálhatod. Ha nem akarod, hogy a tanulás rovására menjen, akkor csak egy pár diákot vállalj majd, észben tartva, hogy ezekre az órákra neked is készülnöd kell valamennyit.

Az, hogy lenne-e rá kereslet, a környezetedtől függ, vagyis hogy mennyi magántanár van. Szerintem engednék a szülők, de erre akkor van biztosabb esély, ha már tényleg tapasztaltabb vagy (akár felsőbbéves), vagyis a szülő és a gyerek is tudatában van annak, hogy te tudod, mi kell az egyetemen. Persze lehet, hogy valaki nem azért menne hozzád, hogy az egyetemre készítsd, de attól még tudsz segíteni. Nálam pl. az, hogy felsőbbéves tanítja a matekot, kifejezetten előny, hiszen ő tud tapasztalatot mondani. Bár valószínűleg ez angolnál vagy törinél kicsit más. Az angol biztosan szükségesebb lenne.

Az ár nyilván kevesebb, mint egy képzett tanáré. Nem tudom, hogy Pesten mennyi egy magánóra, de szerintem annak az 50-60%-a lenne a reális.

Azt persze érdemes hangoztatni, hogy hogy sikerültek az érettségiid, ill. a nyelvvizsgádat.

2019. aug. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Szia!

10.-es vagyok, 8. óta tanítok kisebbeket, készítem fel felvételire. 3000 ft-ot keresek 1,5 óráért. Amúgy semmi probléma, szerintem jól el tudom magyarázni. Egyet felvettek, egyet nem, de ő idén újra jelentkezett, mert most újra felvételizne (szóval nem úgy élték meg, hogy én lennék a hibás, elégedettek velem). Szerintem kereslet nagyon is van rá, szerintem sokkal rendesebben készülök az órákra, mint egy-ket felnőtt, szóval elégedettek velem. Hajrá, vágj bele nyugodtan!

2019. szept. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!