Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen tanultak közül...

Az egyetemen tanultak közül mit tudtál hasznosítani a munkádban és az életben? ( milyen szakra jártál? Mit dolgozol?)

Figyelt kérdés

2022. jan. 26. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Végzős jogász szakos vagyok. Először egy légitársaságnál kezdtem dolgozni, na ott kb. semmit. Viszont az eurlex használatát meg a nemzetközi szerződéseket kimaxoltam.


Voltam gyakorlaton városi jegyzőnél. Az egyébként nem volt rossz, mert végre láttam embereket mindennapi problémákkal, jogi megoldásokkal. Én főleg hatósági eljárásokkal foglalkoztam.


Ügyvédi irodában voltam egy helyen csak polgáris, illetve most vagyok egy büntetővel vegyes praxisú irodában. Az én szívszerelmem a családjog, illetve a gyermekvédelem. Nos, nálunk az egyetemen maxon megy, hogy tanuld a bullshitet, kb. 0 gyakorlat, magold be a törvényt, böfögd vissza, hasznos tudásod lesz tőle...Na ez a hozzáállás.


Olyan szempotból nem rossz, hogy mondjuk az elévülés szabályait nem kell megnéznem a Ptk-ban, vagy hogy az őrizetbe vétel jogszerű volt-e stb. De legtöbb esetben nyilván megnézzük, felkészülünk az adott ügyből.


A jog nyilván különleges olyan szempontból, hogy gimiben nem tanulja az ember, nem nagyon lehet autodidakta módon tanulni. És bár én nagyon szerettem a római jogot, sok hasznát azért ma már nem veszem. Ahogy a szerzői jognak, meg a környezetjognak sem. De kétségen kívül érdeke minden.

2022. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért annak örülök hogy legalább egy adott részét tudod valamilyen szinten hasznosítani. Én egyáltalán nem. Azon kívül hogy kitartást kaptam az egyetemtől ezt leszámítva semmi hasznos tudást nem adott.
2022. jan. 26. 09:28
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Digitális technika, mérőeszközök használata, C/C++-programozás, illetve az ezeken alapuló készségek, például algoritmizálás, új programnyelvek megtanulása vagy egy feladat elvégzése erejéig a szükséges infók összevadászása (pl.: Python, C#, Java). Ezeken kívül a beágyazott rendszeres ismereteim voltak még hasznosak, de ahhoz elég sokat hozzá kellett még tanulnom.


Életben inkább pénzügyi, jogi ismeretek voltak hasznosak, nem volt baj, hogy ilyenekről is volt szó. Bár tény, ezeknek a területeknek nem lettem azért a szakértője, de jóval többet tudok róluk, mint gimi után.


Villamosmérnök vagyok, embedded software engineerként dolgozom.

2022. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!