Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek az egyetemre,...

Ha felvesznek az egyetemre, kapok majd magam után családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Ugyebár azt írják, hogy saját jogán családi pótlékra jogosult "A közoktatási intézményben tanulmányokat folytató, nagykorú személy, annak a tanévnek a végéig, amelynek időtartama alatt betölti a 23. életévét".

Én áprilisban leszek 22, tehát ha 2009 szeptemberében egyetemre megyek, akkor arra a tanévre ezek szerint kapnom kéne. Viszont barátnőm azt mondta, hogy csak az kap, aki fizetősre jár, aki államilag támogatottra, az nem kap. De én ezt még sehol se láttam leírva. Hogy van ez most akkor?


2008. dec. 15. 16:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem. Régebben volt olyan lehetőség, hogy az után a testvér után aki 23. évét nem töltötte be és egyetemre járt kapott a család nevelési támogatást, de csak abban az esetben ha volt legalább egy kisebb testvére aki még középiskolás volt. Szóval szerintem nem jár. De legegyszerűbb ha felhívod a MÁK-ot és megkérdezed.
2008. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi. De én nem élek együtt a családommal, önálló háztartást vezetek és gyerekem is van. Szóval a családom nem hiszem, hogy kapna utánam bármit. Tesóm az mondjuk van, ő középiskolás.

Megpróbálom a MÁK-ot felhívni, de sajnos nem jók velük a tapasztalataim, egyetlen telefonhívás elintézéséhez 2 nap kellett múltkor is, mire tudtak valakit kapcsolni. Azt hiszem, kissé túlterheltek és nem alkalmasak a feladatukra.

2008. dec. 16. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!