Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Szegedi Tudomány Egyetemre...

A Szegedi Tudomány Egyetemre felvesznek akkor ha?

Figyelt kérdés

Megírom a biológia érettségit emelt szinten 5-re és mellette kémiából is szeretnék érettségit tenni, abból is a legjobbat kihozni, és minden másból hármas lennék?

Szerintetek van rá esély?


2011. júl. 2. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól füg, hogy mire. Orvosira, fogorvosira, gyógyszerészetire nem elég a 2 ötös érettségi, mert emelt szinten az jelenthet 60%-ot, középen meg 80%-ot. Mivel mindenből hármas leszel, így csak a duplázás jöhet szóba, ami nyelvvizsga nélkül csak 330 pont.

Viszont kémia vagy biosz szakra simán elég lesz.

2011. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen szakra? Amúgy igen, lehet duplázni és akkor nem számít a többi tárgy, de erre nem lehet alapozni, mert nem csak rajtad függ, h az érettségid hanyas lesz
2011. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biológus szeretnék lenni :)

Mi az a duplázás?

2011. júl. 2. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Jah oda felvesznek, ha úgy ha úgy sikerül ahogy tervezed. Én is odamegyek most (SZTE biológia), vagyis márha felvesznek, nekem most 320 pontom van, tavaly pedig 259 volt, tehát 61 ponttal többem van, mint tavaly. Azért remélem nem emlkedik annyit.
2011. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A két félvételi tárgy százalékának összege megszorozva kettővel, így jön ki, hogy mennyi pontod lesz.

Viszont ha biológus szeretnél lenni, teljesen felesleges emelt szinten érettségizned bioszból - pláne duplázással.

2011. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

DE miért volna felesleges?

Oda felvesznek sima középszintes érettségivel csak jól kell megírni ?

2011. júl. 2. 17:18
 7/9 Zoliol ***** válasza:
sztem arra gondolt h kémiából kéne ink
2011. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, felvesznek, ha jól írod meg. Most írtuk le. Kicsit utána kéne olvasni. Tavaly 259 volt a ponthatár, most kb. 300 körül lesz szerintem. Ha neked lesz egy 90% os biosz, meg mondjuk infóból, kémiából vagy amit választasz abból is lesz 90%-od, az már rögtön 360 pont, az meg bőven elég
2011. júl. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen erre voltam kíváncsi :)
2011. júl. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!