Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Villanyszerelőnek akarok...

Villanyszerelőnek akarok tanulni, de szüleim egyfolytában azt mondják hogy azzal nem megyek semmire. Már kezdik is elvenni tőle a kedvemet. Igazuk volna?

Figyelt kérdés
2022. jan. 28. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Nincs igazuk. Ha meg akarod győzni őket, akkor kérjenek árajánlatot a lakás átvezetékezésére.
2022. jan. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Hát... villamosmérnök vagyok, és egy villanyszerelő jobban keres, ha vállalkozása van, illetve ha megvan a papírja, hogy stemplizhet németeknél pl. De gyanítom Magyarországon is, aki nem más csicskája, annak van mit aprítani a levesbe.
2022. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Az, hogy "nem mész vele semmire", nem igaz. Olyan hiány van villanyszerelőből, burkolóból, vízvezetékszerelőből és hasonló szakemberekből, hogy a munka fut utánad és nem fordítva.
2022. jan. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

A szakmunkák (nem technikus) nagy része betanított munka. Kevés gondolkodással járnak.

Viszont a víz-gáz-központi fűtés, cnc forgácsoló, esztergályos mellett a villanyszerelő a legértelmesebb szakmák egyike.

De csak vállalkozóként éri meg csinálni.

Alkalmazottként egy vicc, amit fizetnek.

Menj fel a jobble-re, látni fogod.

2022. jan. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
48%-os kisköcsög miért pontozol le mindenkit?
2022. jan. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért részben igazuk van, nem tudni mire végzel milyen lesz a helyzet a munkaerő piacon, lehet hogy addigra már túl sok is lesz a villanyszerelőkből. Én a helyedben magasabbra tenném a lécet, ha érdekel az elektromosság, aztán később úgymond majd "visszaképzed" magad. Ha mégis a villanyszerelő mellett döntesz akkor tanulj nyelvet mellé keményen németet vagy angolt, ne ragadj le itthon alkalmazottként. Azt meg ne irja ne nekem senki hogy menjen vállalkozónak, friss szakmunkás bizonyitvánnyal. :D
2022. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

“ Azt meg ne irja ne nekem senki hogy menjen vállalkozónak, friss szakmunkás bizonyitvánnyal. :D”


Senki sem írta, hogy mindjárt vállalkozónak kell menni, egy bizonyos alap intelligencia mellett feltételezhető, hogy ha leírom, hogy hol kapsz sertéscombot, nem kell leírnom, hogy vegyél buszjegyet ha busszal mész oda.

2022. jan. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!