Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vannak arra módszerek, hogy...

Vannak arra módszerek, hogy többet tudjak tanulni?

Figyelt kérdés

Ma már szinte alapnak számít, hogy valaki több szakot végez egyszerre vagy egy szak mellett dolgozik vagy egy szakon tanul és ott nagyon jó eredményei vannak és annyit tud tanulni mintha valami robot lenne.

Én nem tartom magam ilyennek de szeretnék én is ilyen lenni mert tudom, hogy így hatékonyabb lehetnék és az életben szükségem is lesz ezekre a képességekre mert én is szeretnék párhuzamosan több dolgot csinálni és azt csak akkor tudom ha nem fáradok el átlag mennyiségű tanulás után.

Vannak módszerek erre, hogy tényleg sokat tudjak tanulni és nem csak tanulni hanem bármit csinálni, akár tanulni és dolgozni egyszerre vagy 2 képzésen tanulni vagy komolyan kiemelkedőnek lenni úgy, hogy természetesnek érezzem ezt és ne azt érezzem, hogy összeesek a fáradtságtól?


Valahogy biztosan meg lehet csinálni, sokan meg tudják tenni, több szakon vannak egyszerre, tanulás mellett dolgoznak, az orvostanhallgatók is megtanulják valahogy azt a sok mindent az egyik, ha nem a legnehezebb szakon.


Nem állítom, hogy egyáltalán nem tudok nagyobb mennyiségeket tanulni és az átlagnál jobban leterhelni magam de nekem ez csak pár hétig megy és utána már kimerülök. Másoknak mégis megy hónapokon, éveken keresztül.



2022. jan. 31. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazából sok meglepő dolgot nem tudok mondani, csak kliséket. Nekem mindig ilyen volt az életem, hogy egyszerre mindent csináltam.


Amik szerintem kulcsfontosságúak:


1. Időbeosztás (kicsiben: megírod előre a heti feladatokat/házikat, hogy elutazhass suliidőben). Ha sok dolgot csinálsz egyszerre, akkor automatikusan rá vagy kényszerítve a jó időkezelésre és ha van egy kis időd, azt hasznosan töltöd. Nekem legalábbis így ment.


2. Motiváció: szeresd amit csinálsz! Az összes tevékenységet. Enélkül lehetetlen, de ezzel együtt már nem feladat, hanem lényegében szórakozás.


3. Egyensúly. Fontos az, hogy, legyen életed is, barátaid. Járj szórakozni, vagy csinálj valamit, ami feltölt. Néha megengedhetsz 1-2 laza napot is.


4. Pozitív hozzáállás. Kitartás, és a hit, hogy nincs lehetetlen. Kell egy fajta őrültség is.



Nekem ezek beváltak. Jelenleg

1. TTK-n tanulok 4,5 feletti átlaggal/kki-vel, még sosem buktam.

2. Demonstrátorkodom, szakkollégista is vagyok.

3. Dolgozom a szakomnak megfelelő területen heti 20 órában.

4. Emellett van életem és elégedett vagyok vele.

2022. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

“Ma már szinte alapnak számít, hogy valaki több szakot végez egyszerre vagy egy szak mellett dolgozik vagy egy szakon tanul és ott nagyon jó eredményei vannak és annyit tud tanulni mintha valami robot lenne.”


Ez nem alap, vagyis a mondandód első fele. Ez hazugság. Az önbizalomhiányos, szeretethiányos emberek gondolkodnak így.


Szak mellett, szakmai munkát végezni rendjén van.

Nem kell robotnak lenni a tanuláshoz. Elég egy jó tanulásmódszertan, megfelelő időgazdálkodás és megfelelő értékrend és bőven jut idő másra is.

2022. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne hasonlítsd magad máshoz, és ne akarj görcsösen megfelelni és kiemelkedő lenni, mindig lesznek jobbak.

Szeresd, amit csinálsz, azaz csináld azt, amit szeretsz, és engedd meg magadnak a pihenést, annyit, amennyire szükséged van.

2022. febr. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez képességfüggő dolog.
2022. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!