Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jóformán miért csak azok...

Jóformán miért csak azok mennek általában tanárnak itthon, akik nem értenek annyira az adott szakterülethez?

Figyelt kérdés

Egy sarkalatos példa: biológus miért lesz valaki? Nyilván nem azért kezdi el az egyetemet, hogy tanár legyen majd belőle, ugyan ez igaz a többi tantárgyra véleményem szerint.


annyira felhígult itthon az oktatás színvonala az elmúlt 20-30 évben, motiválatlan a diákoktól kezdve a tanárokig mindenki.



2022. jan. 31. 12:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon okos vagy, ja nem.
2022. jan. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Mivan? Nyilván nem azért? :O LOL Te miért a kis seggű csajokat szereted én meg miért a nagy seggű csajokat? Naugye....
2022. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%
Eddig jó eséllyel ez a kérdés a befutó a "Nap legidiótább kérdése" címért. :-D
2022. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
29%
3. Igazad van, ostoba kis majom.
2022. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kötözködések helyett jöhetne az ellenpélda/indoklás, hogy miért nem :))


JAh, mert igaz a tanárok 90%-ára.

2022. jan. 31. 13:26
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

> Nyilván nem azért kezdi el az egyetemet, hogy tanár legyen majd belőle

???


Osztatlan tanárképzés van.

2022. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nincs igazad. A tanárképzés elég nehéz. Ha már a biológia példánál maradunk, pl. latinul kell tanulni, mindennek tudni kell a nevét. Biokémia ezerrel. Több ismerősöm ott is hagyta.

Viszont tudod tanári diploma az tanításra való, nem mehet vele jogásznak.

2022. jan. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatás színvonala azért hígult fel, mert nem becsülik meg a tanárokat. A jelenlegi fizetésük a minimálbér alatt van.

A diákok neveletlenek, ha a gyerek egyest kap, a szülő nem a gyereken kéri számon, hanem a tanáron. Ahogy a kérdésedből is látszik, mindenki azt hiszi, hogy ő jobban csinálná, mint az, aki a katedránál ül.

Ráadásul a vezetés sem támogatja a tanárok szabadságát, nem sok mindenről dönthet, nem választhat könyvet, és egyik tanítást érintő kérdésbe sem vonják be őket.

Ennyi pénzért, ilyen társadalmi hozzáállással mindenki, aki teheti menekül a pályáról. És ennek nem sok köze van a tanárképzés minőségéhez.

2022. jan. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Lehet akkor csak rossz tapasztalatok, de általánostól kezdve(bár ott még igazából jobb a helyzet) a legtöbb motiválatlan, frusztrált, tanítani nem tudó szerencsétlen volt. Tisztelet annak a pár kiváló tanárnak persze.
2022. jan. 31. 14:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt túl sok jó tanárom, pedig akkor még nem is kerestek ilyen rosszul.

És nem igazán a tantárgyi tudással volt a baj, inkább emberileg nem voltak oda valók.

Ez pedig továbbra is azon múlik, hogy nincsenek megbecsülve, szerintem. A normálisabbja elmegy, aki meg marad, az meg fásult lesz, és a diákokon veri le élete minden keserűségét. Tisztelet a kivételnek.

Én 46 éves vagyok, de a mai napig emlékszem az alsós tanító nénimre. Nagyon lelkesen mentem az iskolába első nap, de valamiért kiszúrt magának, és 4 éven át utált, folyamatosan megalázott az osztály előtt, és soha nem kaptam nála jó jegyet. Elég hamar sikerült letörni a lelkesedésemet, és elhitetni velem, hogy hülye vagyok. Pedig ez még a kommunizmusban volt, és akkor nem kerestek a többiekhez képest olyan rosszul.

A lányommal is szintén ugyanez történ rá 30 évre. Bár én felfújtam a képem, és elvittem másik iskolába, kár, hogy velem anyám annak idején nem tette meg. Tény, hogy nagy károkat tudnak okozni. Én pszichológiai tesztnek vetném alá a jelölteket, amit min. 3 évente meg kéne ismételni.

2022. jan. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!