Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus szakról vélemény?

Pszichológus szakról vélemény?

Figyelt kérdés

2022. jan. 31. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Én pszichológiára járok és szeretem. Maga a szak nem túl könnyű, de teljesíthető jó eredménnyel, ha valaki kellően motivált, viszont az tény, hogy az elhelyezkedés és a további képzések (szakképzések, módszerspecifikus képzések) megnehezíthetik az ember dolgát. 5 év ugye a minimum, hogy pszichológus legyél, utána pedig még jól jönnek a további képzések, ha jó munkahelyet akarsz, vagy ha éppen olyan irány érdekel, ahol mondjuk a szakképzés kötelező (pl. klinikum). Ezek pedig összességében sok időt, energiát és általában pénzt is igényelnek.

Szóval meg kell gondolni, hogy neked való-e ez a minimum 5, de inkább 7+ év tanulás, illetve az ilyen jellegű munka. De szerintem ha valóban ez a célod, akkor érdemes lehet ebbe az irányba indulni. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan!

2022. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
#3 Meg számoltassuk el a 3/3-as titkosszolgálatok kádereit, a teljesen semleges személyes vélemények lepontozóit, az iskolai és munkahelyi szociális bérgyilkosokat, stb.!
2022. febr. 1. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Én mesterképzésre járok, szeretem, bár nem jó szakirányt választottam, de elvileg ez nem jelent majd hátrányt sehol. Az elhelyezkedés valóban nem annyira egyszerű dolog, mert sajnos túlképzés van pszichológusokból, ezért érdemes minél több módszerspecifikus képzést és szakpszichológus képzést is csinálni. Ezek sok-sok pénzbe és időbe kerülnek, de ha valóban pszichológus szeretnél lenni, megéri.


Ha bármi kérdésed van, írhatsz nekem is nyugodtan.

2022. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!