Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen hogy vannak a...

Egyetemen hogy vannak a jegyek, kreditek?

Figyelt kérdés

Nekem ez a téma totál homály, nem is tudom hogy keresgéljek. Valaki linkelne egy oldalt, ahol érthetően le van írva minfen ilyen cucc? Ha nagyon ráér, le is írhatja:D

ZH, vizsgák, kreditek, jegyek(?)

Mi milyen értéket képvisel, hogy működik, hogyan befolyásol...



2022. febr. 3. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemista vagy már? Mert ha nem akkor kár ezzel meg foglalkozni. Ahogy belépsz a mintatervedbe a Neptunban át fogod látni, minden tanár elmondja az egyéni kivanalmait az előadások/szemik előtt. De van egyetemi tájékoztató is a félevkezdés előtt a gólyáknak.

De ha már most érint/benne vagy szivesen leírom, de még ezen ne stresszelj.

2022. febr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is csak akkor allt ossze a kep mikor elkeztdem az egyetemet. elvileg a targyak krediterteke azt jelkepezi hogy mennyi munkat kell beleolni hogy atmenj. de gyakrolatilag nem mindig van igy. egy diploma megszerzesehez a kepzes alatt egy meghatarozott mennyisegu kreditet kell teljesiteni. ebbe beletartoznak a kotelezo targyak, a kotelezoen valaszthato targyak (ha van meg ilyen valahol) es a valaszthato targyak. de csak a kotelezo targyakbol nem jon ossze eleg kredit a diplomahoz (szerintem sehol), ezert azon felul valamennyi extrat is kell teljesiteni, valaszthato targyakbol. ezert van a targyaknak krediterteke. ha elbuksz egy targyat, azert fizetned kell, annyit, amennyi a krediterteke. a kredit ara egyetemenkent valtozik, es az is, mikor kell fizetned: abban a felevben amikor buktad, vagy amikor legkozelebb felveszed. zh (zarthelyi dolgozat) az egy szorgalmi idoszakban irt dolgozat, felevente 1-2x per targy. a vizsgan jegyet kapsz, ami ha nem 1, akkor atmentel.
2022. febr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 még nem, de szerintem érthető, ha érdeklődök.:D Igen, erre én is gondoltam, hogy amikor belecsöppenek, világos lesz minden. Nagyon hálás lennék ha leírnád.

#2 ilyesmiket hallottam már, köszönöm! Picit tisztult a kép. Ha a vizsgán átmegyek, akkor megkapom a krediteket?

2022. febr. 3. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég bonyi, de ha benne van az ember, akkor érti - plusz az sem mindegy, hogy milyen egyetem.


A kredit az a tantárgy, avagy a tantárgyból kapott jegy "súlya". Olyan mintha az mondanánk, hogy a röpdoga 1 kredit, a témazáró 2 kredit lenne, csak mivel egyetemen nem írsz dogákat, ezért ezek a vizsgajegyekre vonatkoznak. Vagyis, amikor átlagot számolunk, akkor súlyozott átlagról van szó, tehát a több kreditű tárgyak jegyei többet nyomnak a végén a latba.


ZH = zárthelyi dolgozat, ez lesz az új tézé :D Egyes egyetemeken vannak "ZH-hetek" amikor jó pár tantárgyból írtok zh-t, ez olyan mint egy tz, de akár 2-3-4 témakörnyi anyagot is visszakérdezhetnek. Igazából összehasonlítani hülyeség, egyetemen sokkal nagyobb a tananyag mennyisége. Szóval lesznek tárgyak, ahol ZH-kat kell írni és lesz ahol nem.


Jegy:

Legegyszerűbb az, hogy az adott tárgyból a vizsgaidőszakban megírt vizsgád eredménye alapján kapod meg a jegyedet. Tehát szorgalmi időszakban nincs semmi dolgod a tárggyal, a félév végén levizsgázol belőle és az kerül be a leckekönyvbe.

Aztán lehet olyan a tantárgy, hogy évközben van 1-2-3 ZH és ezek eredményeiből számítódik a jegyed, vagy még van hozzá vizsga is.

De van olyan is, amikor egy tantárgynak van gyakorlati része (pl. labor), azokat is pontozzák valami alapján (pl. beugró, ami egy kis röpdogának fogható fel) a félév közben, és vannak ZH-k is és ezekből a pontokból számítják a pontjaidat, abból pedig jegyedet.

Azonban ezen kívül jóóó sok variáció lehet, ezt mindig elmondják az első órán, hogy hogyan, miből számítódik a jegy :)


+ amit én nem értettem egyetem előtt

szorgalmi időszak: ekkor jársz be előadásokra (ami nem kötelező, csak akkor, ha van katalógus, ami egy névsor, amit alá kell írni), lehetnek ZH-k, de amúgy "nem kell tanulni" - mondjuk szerintem kifizetődő, ha mégis tanulsz hétről hétre :D


vizsgaidőszak: kb 1 hónapos intervallum a félév végén, amikor nem csinál mást az ember csak vizsgázik. Ha gyorsan végez, dögölhet utána :)


Meg ami fura volt nekem a gimihez képest, hogy sok tantárgy csak 1 féléves, és a legtöbb tanárral utána soha nem találkozol már. Tehát nem 20 ember tanít 4-5 évig, hanem sokkal több, és csak fél vagy éven keresztül.


"Mi milyen értéket képvisel, hogy működik, hogyan befolyásol..." ezt meg nem értem, de nem baj... :D

2022. febr. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

A négyes válaszoló az különleges állatfaj.

Köztünk, egyetmisták között van egy hallgatólagos megegyezés, íratlan szabály, hogy nem avatunk be középiskolásokat a rendszer rejtelmeibe, mert velünk sem tették az idősebbek.

Valójában lusták vagyunk leírni a dolgot, mert az már legalább öt perc, amit egy ismeretlenre kell áldoznunk, igazából ok nélkül, hiszen ő is megtanulhatja majd ugyan úgy, ahogy valahogy mi is megtanultuk.

Igazából ez az egész nagyon rejtélyes. Minden egyetemista eligazodik ebben a világban, de senki nem tudja hogyan. Egyszer csak úgy kelünk fel, hogy még a Neptunt is értjük, pedig az aztán nem kis dolog, a Kréta rendszer szokott középiskolás számára.

De ha egyszer valaki bekerült az egyetemre, akkor sincs még vége a rejtélyek sorozatának. Ahogy mélyebbre merülsz a nyúl üregébe egyre csak több a kérdés. Szigorlatok, kreditindex, diplomamunka?

KI ITT BELÉPSZ, HAGYJ FEL MINDEN REMÉNNYEL!!!

2022. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából ez az egész nagyon rejtélyes. Minden egyetemista eligazodik ebben a világban, de senki nem tudja hogyan. Egyszer csak úgy kelünk fel, hogy még a Neptunt is értjük, pedig az aztán nem kis dolog, a Kréta rendszer szokott középiskolás számára."

amugy ez tenyleg igy van. az en fejemben is egy hatalmas kaosz volt ez az egesz kredit dolog. aztan egyetemen kb varazsutesre tiszta lett

2022. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kár volt az ötöst lepontozni, mert igaza van 😂
2022. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

Jó, én a lepontozókat is megértem. A diplom mellé nem adják a humorérzéket. :D

Amúgyis számítottam erre.

2022. febr. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
32%
Hát a diploma mellé sok minden más sem jár, de sokan nem tudják 😂🤫
2022. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!