Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogsit megcsinálni így,...

Jogsit megcsinálni így, szerintetek jó lenne?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, sokan már amint lehet, mennek vezetni. Engem igazából ez az egész még most sem érdekel, persze szeretnék jogosítványt szerezni a közeljövőben, mert jó ha van, manapság ez valamennyire alapnak számít, de szívem szerint még nem csinálnám. Apám viszont ezzel nyaggat már egy ideje, hogy mikor csinálom meg, jobb lenne minél korábban, megy fel az ára (minek nem?).

Arra gondoltam, hogy lehet, hogy nyáron megcsinálnám online a kresztanfolyamot és a kreszvizsgát, azt 20 éves korig visszatérítik, akkor azért nem kéne fizetni. Esetleg megcsinálnám még az elsősegélyvizsgát is, a vezetés az meg valószínűleg a jövő évre tolódna. Szerintetek ez így rendben van, vagy túl sok idő telne el? Úgy tudom, a kreszvizsgától számítva maximum 2 éven belül kell jogsit szerezni. Az meg van szabva, hogy a vezetést mikor kell elkezdeni, mennyi időn belül?



2022. febr. 5. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt is kalkuláld bele, hogy ha elkezded a tanfolyamot, akkor fél éven belül vizsgára kell jelentkezned, különben előről kell kezdened. Ha jól tudom, akkor ha az első vizsga nem sikerül, akkor a fél év újraindul, de ebben nem vagyok biztos.


Ha megvan a KRESZ-vizsga, akkor onnantól számítva 2 éven belül át kell menned a forgalmi vizsgán, különben újra a 0-ról kell indulnod. Bár soknak tűnhet az a két év, hamar el tud repülni.


Abban igaza van apukádnak, hogy mennek fel az árak, de eléggé gyerekes ez a "minek nem" hozzáállás, bár ebben is van igazság. Nekem 3 éve van jogosítványom, akkor még 3000-3500 volt 1 óra, manapság 5000 alatt nem is lehet találni oktatót. Tekintve azt, hogy legalább 30 órát le kell vezetni, 3 év alatt máris 45.000 forinttal lett drágább az egyébként is alsó hangon százezerbe kerülő gyakorlati oktatás, és ki tudja, hogy ez hova fog még emelkedni. De a legtöbb esetben nem is a pénz szokott a probléma lenni; az oktatók gyakran vannak betáblázva, nekem volt olyan ismerősöm, aki HÓNAPOKIG(!) nem kapott időpontot (nem a COVID-mizéria miatt, hanem úgy egyébként).


Szóval ha teheted, érdemesebb minél előbb nekikezdeni és minél hamarabb túllenni rajta.

2022. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt nem tudtam, hogy fél éven belül muszáj elkezdeni, így más.

Csak olyan kényszernek érezném így az egészet, kapkodnom kéne, csak azért, mert apám nyaggat, de valójában én még várnék vele kicsit, 1-3 évet mondjuk, mert igazából semmi kedvem nincs hozzá és magától a vezetéstől félek is. Csak emiatt a kresz vizsgadíj visszatérítés miatt ketyeg nálam az óra, ezen tudnánk spórolni csak, mert jövő január elején már betöltöm a 20-at.

2022. febr. 5. 14:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor várj! Én csak 28 évesen csináltam meg (nappalin PhD-ztam), amíg tanultam, igazából felesleges lett volna.
2022. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mik a távlati terveid. De ha mondjuk nem akarsz továbbtanulni, hanem dolgoznál inkább, akkor a munkaerőpiacon is sokkal jobb esélyeid lennének. Ahogyan írtad is, a B-s jogosítvány már "alap", így lehet, hogy szóba sem állnak veled, hogyha nincs meg, vagy ha közted és egy ugyanolyan kvalítású másik ember között kell választaniuk, akkor a jogosítvány megléte fogja eldönteni a kérdést.


A saját jól felfogott érdeked, hogy minél hamarabb megszerezd, de persze dönthetsz úgy is, hogy későbbre hagyod. Elvégre nem kötelező jogosítványt szerezni, csak erősen ajánlott.

2022. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyetemre fogok járni szeptembertől, Budapesten lakom, minden van még gyalog elérhető távolságon belül is, talán ezért sem érzem szükségesnek (persze jó ha van).
2022. febr. 5. 18:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a kreszt online csináltam kb 2 hét alatt.

Utána másnap az eü-t is megcsináltam. Rá 4 hónappal kezdtem el vezetni.

Ha nem létszükséglet, akkor várj vele. Bár tény, hogy csak drágább lesz, olcsóbb nem!

Írtad, hogy félsz vezetni... Beszélj erröl apukáddal. Biztosan megérti.

2022. febr. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!