Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Okosabb döntés lenne nem...

Okosabb döntés lenne nem emelteznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Végzős, informatika tagozatos diák vagyok.

Nagyon jól tanulok, eddig 4 év alatt minden év végén jeles/kitűnő eredményt tudtam zárni, aminek nagyon örülök.

Viszont ezek ellenére sincs bennem az a kényszer, hogy egyetemre járjak. Nem látom sok értelmét, sem pénzügyileg nem érné meg, sem pedig idő és energia szempontjából..

Még 11. osztályban kellett jelentkezni fakultációra, ami felkészít az érettségire, adott esetben akár emelt szinten is. Bejelöltem az informatikát.

11.-ben a fakultáció az kb semmit nem ért, mert közép szinten vettük a dolgokat pár gyerek miatt..

Mostani fakultációt sem mondanám túl hasznosnak, de legalább már emelt szinten "készülünk".


Mint mondtam, nem célom továbbtanulni, viszont az iskolában van lehetőség +1 évet maradni és egy középfokú okj-t szerezni, ami nekem tökéletes lenne + ha meggondolnám magam, akkor is mehetnék utána még egyetemre és fix felvennének, mert +50 pont egy középfokú okj.


Így viszont értelmét nem látom annak, hogy fakultációra járjak, hisz nem szeretnék ez éven továbbtanulni, hanem inkább +1 évet maradni a szakma miatt.


2 lehetőség van a fejemben: Végigcsinálom ezt az évet, emeltezek informatikából, elérem a 40%-ot (akkor adják meg a pontokat érte jelentkezésnél), és halasztok 1 évet. (hozzáteszem, közel sem biztos az, hogyha maradok utána fixen megyek egyetemre)

Vagy, nem emeltezek belőle, így ugrik az egyetem, viszont helyette közép szinten írok egy 80%-ot (fixen meglenne), így a bizonyítványomban is jobban fog kinézni a dolog..



2022. febr. 6. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell eldöntened, hogy tovább szeretnél e majd tanulni. Én megcsinálnám az emelt infót a helyedben. Ha nem is sikerül olyan jól, akkor meg tudod következő évben próbálni, igaz pénzért, de ha közép után csinálnál csak emeltet kövi évben,mikor már leérettségiztél, akkor is pénzbe kerülne, én nekifutnék rögtön. Egyébként 45%-tól jár a többletpont, nem 40%-tól.
2022. febr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Gyárban nem nézik az érettségi eredményét.


Egyetemre meg csak akkor van értelme, ha prog. és mérnök infora, matematika és fizika alapszakra, villamos és gépészmérnökire mész.


Emeltezz, mert amilyen szar fizetések vannak, csak egyetemre szabad menni.

Kamu okj-nak meg nem szabad bedőlni.

Rámegy az egészséged hosszútávon, meg sem fizetnek.

2022. febr. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Hát,most nem rosszból:

Ha gyárban vagy olyan helyen akarsz dolgozni ahol xar fizud van,akkor ne menjél egyetemre.

Mert mivel vannak olyan szakok (infós),ami ingyenesek,pl:mérnök infós,gazdasági infó stb..

Hidd el,egy diplomás és ahhoz nagyon értő infós előbb veszik fel,mint egy technikumval való embert.

2022. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha később akarnál egyetemre menni, akkor emeltezned kell, melyik lenne könnyebb, most felkészülni, amíg "benne vagy" vagy x évvel később amikor már felejtesz?


"Gyárban nem nézik az érettségi eredményét."

Sehol nem nézik.

2022. febr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!