Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógytesin muszáj mezítláb lenni?

Gyógytesin muszáj mezítláb lenni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 8. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondja a tanár, akkor igen. Jobban megfigyelhető a talp.
2022. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lúdtalptornán pl mindenképp, zokniban, pláne cipőben nem lehet rendesen végezni a gyakorlatokat. De mindenki mezítláb lesz, nincs benne semmi ciki.
2022. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben lúdtalp miatt van szükséged gyógytestnevelésre, akkor mindenképpen szükséges a mezítlábas torna. Ahogy előttem is írták, ilyenkor mindenki úgy lesz.
2022. febr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy valahol is minden gyógytesi mindenkinek mezítláb lenne, max. speciális lúdtalptorna gyakorlatok esetén.
2022. febr. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hátfájás miatt mentem orvoshoz kiderült, h gerincferdülésem és lúdtalpam is van.
2022. febr. 9. 11:12
 6/13 anonim válasza:
100%

Ez helyenként változó, de alapvetően igen, ahhoz hogy fejleszteni tudják a lábfejedet mindenképp mezítláb kell végezned a gyakorlatokat.

Én 2 helyre jártam korábban, az elsőnél nem is volt opció, csak úgy kezdhettük el az órát, ha mindenki levette a cipőt és a zoknit is (mindig kedvesen úgy jött be a tanár, hogy “cipő-zokni le!” :)), hiszen sokszor a gerincgyakorlatok közben is jól jött a mezítlábazás, aközben is fejlődött valamennyit a talpunk.

Utána a másik iskolában már lehetett zoknit venni, de ott is voltak olyan gyakorlatok vagy akár teljes órák, ahol az volt az utasítás, hogy mindenképp teljesen mezítláb végezzük, illetve általában aki szeretett volna, annak megengedték, hogy ne vegyen zoknit, viszonylag sokan tettünk így.

Amit te is tudsz tenni, hogy magadtól is sokat mezítlábazol, próbálj meg a jó időben sokat kint lenni a füvön, köveken, homokban, amikor csak tudsz, rengeteget tud segíteni. Én általában tavasztól kora őszig próbálok erre figyelni és segít sokat.

2022. febr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a lúdtalpam miatt jártam gyógytesire, akkor hónapokig sima tornacuccban mentek az órák: atléta, rövid nadrág, fehér zokni és tornacipő. Vegyes csoportba jártam, ahol csak én voltam lúdtalpas. Aztán egyszer úgy kezdődött az egyik óra, hogy tanár szólt nekem, mezítláb kezdjem el a bemelegítést. Annyira meglepett, hogy szóhoz se jutottam, és csak a cipőmet vettem le. A tanárnak nem volt elég és határozottan mondta, hogy zokni sem maradhat rajtam. Nagyon kellemetlenül éreztem magamat egyedül mezítláb, de a lúdtalpam miatt igaza volt a tanárnak... A következő órákra már cipőt sem kellett vinnem.
2022. jún. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fura, amit írtok, mert én is jártam már lúdtalp miatt gyógytesire, két helyre is, és mindkét helyen zoknit kellett viselni, sajnos nem engedték a mezítlábazást. De akkor ezek szerint hely függvénye, hol hogyan/miben lehet lenni.
2022. jún. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#8

Szerintem inkább tanár függvénye, hogy mezítláb kell gyógytesizni vagy sem. Ha normális talaj van, ami nem hideg, akkor sokkal hatásosabbak a gyakorlatok zokni nélkül.

2022. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gimiben gyógytesi előtt már az öltözőben le kell venni a cipőt és a zoknit, így mezítláb bemenni a tornaterembe, és végezni a gyakorlatokat.
2022. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!